Доступність посилання

ТОП новини

Торговці з ринку Барабашова у Харкові не порозумілися з міліцією


Харків – Довкола найбільшого в Україні речового ринку Барабашова у Харкові виник новий скандал. Тамтешні торговці не порозумілися з міліцією і вимагають звільнити начальника обласного управління внутрішніх справ. Днями правоохоронці провели рейд ринком у пошуках нелегалів, торговців контрафактною продукцією, жебраків та кишенькових злодіїв. Підприємці ж заявили, що під прикриттям планової перевірки міліція займалась здирництвом, незаконно вилучала товар і навіть провокувала масові заворушення.

«Міліція перевищила свої повноваження!» – заявляють торговці з ринку Барабашова. Правоохоронці приїхали на двох десятках автобусів і 70 легкових авто. Перевіряли навіть ті документи, що не входять до їхньої компетенції, зокрема, щодо протипожежної безпеки, каже голова профспілки ринку Олександр Охріменко.

«Була, будемо казати культурно, облава. 520 чоловік, загалом офіцерського складу, були кинуті. Підприємцям висували різні вимоги, аж до абсурдних. З нас вимагали відступні гроші, нам погрожували використанням спецзасобів, в нас намагалися вилучити товар, нас безпідставно обвинувачували в торгівлі краденим», – заявив Олександр Охріменко.

У відповідь підприємці влаштували несанкціонований мітинг і перекрили рух транспорту на одному з найжвавіших перехресть міста. Проти учасників протестної акції, серед яких були і представники в’єтнамської громади, одразу ж порушили кримінальну справу за статтею «блокування транспортних комунікацій».

Міліція каже, що діяла законно

Міліція тим часом пояснила: її співробітники діяли на законних підставах, адже криміногенна ситуація на ринку Барабашова лишається складною.

За дві години профілактичного рейду, за словами начальника міського управління внутрішніх справ Олександра Остряніна, правоохоронці зафіксували кілька фактів торгівлі наркотиками, крадіжок, незаконного зберігання зброї, затримали кількох жебраків та нелегалів.

Операцію «Ринок» проводили за наказом міністерства, а також на підставі листа виконкому Харківської міськради, каже Олександр Острянін.

«В листі Харківської міської ради звертається увага з приводу торгівлі недоброякісними продуктами харчування, спиртними напоями, контрафактною продукцією, картками поповнення рахунку, які здійснюються окремими громадянами без відповідних дозволів. Крім цього, для перевірки надійшла інформація від СБУ про збільшення кількості іноземних громадян, які незаконно перебувають на території області, працевлаштовуються на ринках міста Харкова та у подальшому скоюють значну кількість наркозлочинів», – сказав начальник харківської міліції.

Мерія просить припинити перевірки

Міськрада дійсно просила міліцію навести лад, але на всіх ринках міста, а також біля станцій метро, де «квітне» стихійна торгівля, стверджує мер Михайло Добкін.

Посадовці вже звернулись до прокуратури з проханням скасувати порушення кримінальної справи проти підприємців, які влаштували мітинг та перекрили дорогу.

«Приїзд із перевіркою міліції на будь-який ринок Харкова не повинен викликати паніку серед торговців. Якщо йде боротьба з кишеньковими злодіями, зі злочинцями, то від цього не повинні потерпати ті люді, які нелегкою працею заробляють собі гроші на хліб і справно поповнюють дохідну частину міського бюджету», – заявив Михайло Добкін.

Мерія вимагає зупинити перевірки харківських ринків і навіть подала відповідний позов до суду.

(Харків – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG