Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині продовжать виплату премій за утилізацію старих автомобілів


Німеччина – Надворі криза, а в автосалонах Німеччини людно, як ніколи. Причина – премія, яку уряд країни виплачує кожному за утилізацію старого автомобіля в разі придбання нової машини. Йдеться про солідну суму – дві з половиною тисячі євро. Такий захід німецький уряд ухвалив кілька місяців тому, щоб підтримати автомобілебудівну галузь, яка й без кризи переживала вкрай складну ситуацію. Тепер дію цього заходу хочуть продовжити.

Премія за утилізацію старого авто прийшлася німцям до смаку. Проблема лише в тому, що обсяг виділених для цього з державної скарбниці грошей обмежений. Півтора мільярда євро вистачить тільки на 600 тисяч старих машин.

За даними газети Leipziger Volkszeitung, цей ліміт вже фактично вичерпаний: автосалони продали майже 570 тисяч авто клієнтам, які претендують на виплату державної винагороди за утилізовані старі машини.

Досягнуто принципової домовленості

Щоб уникнути обвалу попиту після завершення виплат, в уряді Німеччини замислилися, чи не продовжити такий популярний захід. І вже досягли з цього питання принципової домовленості, хоча деталі ще розробляються. Після переговорів з главою німецького уряду Анґелою Меркель, віце-канцлер Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив із таким аргументом: «Ця премія допомагає значно пом’якшити наслідки кризи для автомобільної галузі».

Експерти стверджують, що премія функціонує фактично за рахунок самофінансування, оскільки вона значною мірою компенсується за рахунок податку на додану вартість та інших зборів, які стягуються зі власників нових машин. Сюди додається ще й екологічний ефект, адже премія виплачується тільки в тому разі, якщо купується автомобіль, що відповідає всім європейським екологічним нормам. Тому її ще називають «екологічна премія».

Лютий став рекордним завдяки премії

Представники автомобільної галузі привітали рішення про продовження виплати грошей за утилізацію. Голова Центрального союзу німецьких торговців автомобілями Роберт Радемахер назвав цей крок «украй розумним». Про позитивні наслідки повідомляють і автомобілебудівники.

«Екологічна премія спричинила справжній ажіотаж в автосалонах. За кількістю замовлень лютий став для «Фольксваґена» найкращим місяцем від часу об’єднання Німеччини», – наголошує голова правління концерну «Фолькваґен» Мартін Вінтеркорн.

Однак критика пролунала з боку опозиції. Ліберали вбачають у рішення уряду виключно передвиборні мотиви. Восени цього року Німеччина обиратиме новий парламент. Заступник голови вільних демократів Райнер Брюдердле переконаний, що в такий спосіб «держава підтримує знищення цінностей». Адже утилізуються машини, які цілком могли б ще тривалий час їздити.

Критика з боку інших галузей та екологів

Але також у лавах партії Анґели Меркель – Християнсько-демократичного союзу – можна почути критичні зауваження.
Християнський демократ Міхаель Фукс, який представляє інтереси малого та середнього бізнесу, звернув увагу на те, що такий захід допомагає лише одній галузі економіки.

Не бракує критики й з боку екологів. На їхню думку, ці гроші варто було б вкласти в розбудову мережі громадського транспорту, що мало б більш позитивний ефект для довкілля, ніж заохочення споживачів до купівлі нових авто.

(Німеччина – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG