Доступність посилання

ТОП новини

Меркель проти глобалізації НАТО, але за перспективу для України (європейська преса)


Прага – Європейські газети обговорюють виступ у німецькому Бундестазі канцлера Анґели Меркель, яка заявила про неприпустимість надмірної глобалізації НАТО та закликала зосередити роль Північноатлантичного союзу на посиленні гарантій трансатлантичної безпеки. Низка впливових європейських видань намагається визначити, що стоїть за підсумками регіональних виборів в українському Тернополі і як це може визначати новий всеукраїнський електоральний настрій.

Німецька «Гандельсблатт» називає виступ Анґели Меркель у Бундестазі намаганням якось обновити партійну стратегію щодо НАТО. Газета вказує, що німецький канцлер виступила проти надмірної глобалізації ролі Північноатлантичного союзу і проти безмежного розширення його сил в Афганістані. У промові перед парламентом Меркель назвала головною метою НАТО гарантувати трансатлантичну безпеку. Вона не виключила майбутнє розширення НАТО, зокрема, за рахунок України і Грузії, але не назвала конкретних термінів. Цю відмову від негайного розширення військово-політичного блоку «Гандельсблатт» характеризує як сигнал, адресований Росії. Меркель також заявила, що планує наступного тижня обговорювати з берлінським гостем, російським президентом Дмитром Медведєвим, запропоновану ним «європейську архітектуру безпеки».

Швейцарська «Ноє Цюрхер Цайтунґ» вважає, що головна причина виступу Меркель проти надмірної глобалізації НАТО є внутрішньополітичною, бо ідея використання німецької армії, Бундесверу, поза межами країни нині в Німеччині дуже непопулярна. Газета також відзначає, що фактично дискусія довкола виступу Меркель у Бундестазі набрала характеру передвиборної, міжпартійної. «Ноє Цюрхер Цайтунґ» звертає увагу на позицію Меркель щодо обмеженого розширення НАТО і прийняття в майбутньому до Північноатлантичного союзу лише країн європейської демократії, які б бажали і були здатні сприяти зміцненню загальної безпеки на континенті. Швейцарська газета наголосила також, що Анґела Меркель підтвердила намір тримати двері до НАТО відчиненими для України й Грузії, але конкретних дат чи графіка зближення не назвала, залишившись вірною давній традиції.

Впливовий часопис «Економіст» наголошує, що результати місцевих виборів в українському Тернополі «прирівнюють до політичного землетрусу в Україні». Аналітики цього видання приходять до висновку, що «Блок Юлії Тимошенко зазнав поразки в осередку свого впливу в Україні, і це не лише означає «крайній рівень невдоволеності усіма провідними політиками», але й свідчить, що вже не можна вважати головними претендентами на перемогу на наступних виборах лише Тимошенко і Януковича.

Російська «Нєзавісімая Ґазета» коментує призначення заступником голови Секретаріату Президента України керівника Комітету виборців України Ігоря Попова і наводить підозри опонентів Президента, які не виключають, що Віктор Ющенко готується таким чином до фальсифікації підсумків виборів. Це видання також цитує думки експертів про те, що «переобрання Верховної Ради, ймовірно, відбудеться не до, а після виборів Президента». Хоча, як зауважує «Нєзавісімая Ґазета», визначити у сьогоднішній політичний ситуації, чого хочуть Президент і різні політичні сили в Україні, дуже важко. Та й саме відкладення послання Президента до Верховної Ради ще більше заплутує ситуацію і визначення політичних перспектив у державі, зауважує на завершення російська газета.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG