Доступність посилання

ТОП новини

Україна та Японія розпочинають взаємовигідну співпрацю – Тимошенко


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що уряд розпочинає проведення спеціальних нарад за кожним напрямком співпраці з Японією.

Про це глава уряду заявила в суботу під час прес-конференції.

Юлія Тимошенко відзначила, що на нарадах, які розпочинаються вже з четверга, буде затверджено план дій за кожним інфраструктурним проектом: «Я не дам нікому, ні місцевій, ні центральній владі відхилитися від цього стратегічного напрямку. Ми мусимо громадянам України подарувати реконструйовану, модернізовану систему їхнього життєзабезпечення, і я думаю, що нам це вдасться».

Прем’єр-міністр зауважила, що в Японії було підписано 23 меморандуми і 3 протоколи щодо взаємної співпраці двох країн, та додала, що вже протягом року Україна зможе побачити в дії декілька таких потужних проектів.

Зокрема, за словами керівника уряду, через державний експортно-імпортний банк «Укрексімбанк» відкрито кредитну лінію на 4 мільярди гривень для фінансування реконструкції і модернізації всіх інженерних систем України, а з японською страховою компанією «Нексі» підписано меморандум, який враховує всі необхідні передумови щодо страхування ризиків входження великих японських інвестицій в Україну.

Юлія Тимошенко зауважила, що майже всі японські компанії висловили бажання адаптувати на українських промислових підприємствах «свої технології та ноу-хау». Так, частина обладнання буде завозитися в Україну з Японії, а виробництво іншої частини японські компанії налагодять на українських підприємствах, в тому числі на державних.

Прем’єр-міністр зауважила, що розпочата співпраця є вигідною для обох країн, адже Японії сьогодні вигідно вкладати інвестиції в Україну, де прибутки дає енергозбереження, боротьба проти екологічних забруднень за рахунок скорочення викидів парникових газів, шкідливих речовин в атмосферу, а Україна отримає модернізовану й реконструйовану енергетичну комунальну систему, «і це так само прибутки, які ми отримаємо від енергозбереження – сильнішу економіку і набагато чистішу екологію».

Глава уряду також зауважила, що ця співпраця має міжурядову підтримку: «Підтримка двох урядів, підтримка фінансових установ, державних банків України і Японії дасть нам надію на потужне проведення модернізації і реконструкції України».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG