Доступність посилання

ТОП новини

«Двадцятка» домовлятиметься уникати протекціонізму


П’ятиденні протести напередодні саміту G20 під гаслом «Думайте спершу про людей» почалися в центрі Лондона ще в суботу
П’ятиденні протести напередодні саміту G20 під гаслом «Думайте спершу про людей» почалися в центрі Лондона ще в суботу

Прага – Провідні західні країни та країни, що розвиваються, домовляються не вдаватися до протекціонізму та девальвацій і цим не поглиблювати світову кризу. Про такий проект постанови зустрічі, що має відбутися в четвер у Лондоні під головуванням Великої Британії, повідомляє агентство Reuters.

Нинішня зустріч Групи Двадцяти (G20), що складається з промислово розвинених країн та найрозвиненіших економічно і найвпливовіших із-поміж країн, що розвиваються, буде присвячена спільним діям у боротьбі з глобальною фінансовою кризою, яка вже призвела до колапсу провідних фінансових інституцій у світі та до різкого зростання безробіття і в західних розвинених країнах, і в країнах, що розвиваються.

Напередодні зустрічі лунали різні думки про те, якими мають бути ці спільні дії.

На думку професора економіки з Лондонської школи економіки Річарда Джекмена, зустріч навряд чи призведе до конкретних результатів, які можна було б висловити мовою цифр.

«Гадаю, що ідея, яку просували Сполучені Штати та підтримував Міжнародний валютний фонд, що всі країни мають домовитися про певну суму пакету фінансової стимуляції, не буде реалізована. Можна очікувати хіба що визнання, що від кризи потерпають усі країни світу і що потрібна скоординована фінансова експансія», – вважає фахівець.

Згідно з проектом комюніке, який отримало агентство Reuters, очікується, що країни «двадцятки» домовляться про певні фінансові стимули, але місце для конкретних цифр поки що залишилося не заповненим. Також у проекті мовиться про необхідність збільшити ресурси Міжнародного валютного фонду та міжнародних банків, що фінансують проекти, спрямовані на розвиток економіки.

Останнім часом світові, і передусім британські, політики робили заяви, які зменшували очікування від саміту на випадок, якщо не вдасться дійти згоди з конкретних питань. Так, наприклад, міністр фінансів Британії Алістер Дарлінґ заявив, що світ не можна виправити протягом одного дня.

Попри це, очікується, що зустріч «двадцятки» супроводжуватимуть, як і раніше, гучні протести. У понеділок британська поліція затримала п’ятьох осіб, яких підозрюють у підготовці масових заворушень. У будинку одного з затриманих поліція знайшла зброю. До Лондона стягають додаткові поліцейські сили, бо анархісти пообіцяли перешкодити проведенню саміту.

«Двадцятці» не вперше боротися з кризою

Група Двадцяти (G20) відома як неформальний форум, що дає можливість відкрито обговорювати ключові питання світової економіки між різними категоріями країн – і промислово розвиненими, і тими, що розвиваються.

Потреба зустрічатися саме в такому форматі виникла наприкінці 1990-х років у відповідь на фінансову кризу, яка розпочалася тоді в Азії і від якої потерпіли найбільше країни, що розвиваються, включно з колишніми республіками Радянського Союзу.

З того часу Група Двадцяти займається переважно питаннями світової фінансової архітектури, запровадженням більшої звітності та протидії фінансовим махінаціям.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG