Доступність посилання

ТОП новини

Президент пропонує невідкладно розглянути «оновлену Конституцію»


Віктор Ющенко виступає зі зверненням до Верховної Ради 31 березня 2009 року
Віктор Ющенко виступає зі зверненням до Верховної Ради 31 березня 2009 року

«Я хочу, щоб у нашій державі постала Конституція, створена не під когось, не для політиків, а для нашого народу, нашої держави, нашої свободи, нашого прогресу…». Віктор Ющенко пропонує, зокрема, створити двопалатний парламент. Пропозиції Глави держави розкритикували Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і лідер Партії регіонів Віктор Янукович

Віктор Ющенко після сьогоднішнього виступу зі зверненням до Верховної Ради подав до парламенту проект закону «Про внесення змін до Конституції України», повідомляє прес-служба Голови держави.

«Нам потрібні справді доленосні зміни. Ці зміни неможливі без системного оновлення Конституції України… Я хочу, щоб у нашій державі постала Конституція, створена не під когось, не для політиків, а для нашого народу, нашої держави, нашої свободи, нашого прогресу», – заявив Президент у своєму виступі.

Він наголосив, що просить Верховну Раду розглянути поданий ним проект «оновленої Конституції» як невідкладний.

У пояснювальній записці до підготовленого Головою держави законопроекту мовиться, що зміни до Основного Закону спрямовані «на системне оновлення конституційного регулювання суспільних відносин».

Як мовиться в повідомленні, за сучасного стану українського суспільства і політичного процесу в Україні «об’єктивно» необхідно вдосконалити конституційне регулювання суспільних відносин.

Комплексні зміни до Конституції мають на меті «розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу», а також усунути «певні недоліки» в змісті Основного Закону.

Серед таких недоліків названо недостатність гарантування конституційних прав і свобод людини й громадянина, вади в організації та функціонуванні державного механізму, недосконалість системи стримувань і противаг, які мали б забезпечувати збалансованість та єдність конституційного механізму.

Президент виступає за внесення змін до Конституції до президентських виборів.

Ющенко просить 450 мільйонів гривень на референдум зі змін до Конституції

Президент Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до державного бюджету на цей рік і визначив його як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою.

Законопроект передбачає надання Центральній виборчій комісії 450 мільйонів гривень на проведення всеукраїнського референдуму щодо внесення змін до Конституції України, повідомляє прес-служба Президента.

Відповідне збільшення доходів загального фонду державного бюджету пропонується здійснити за рахунок надходжень від податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів.

Ухвалення цих пропозицій матиме позитивні соціальні, економічні й політичні наслідки для всього суспільства, заявляє Президент.

* * * * * * * * * * *

Президент вніс до парламенту проект Закону «Про внесення змін до Конституції України»

* * * * * * * * * * *
Тимошенко розкритикувала пропозиції Ющенка

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що пропозиція Президента Віктора Ющенка про створення двопалатного парламенту суперечить унітарному устрою України.

«Двопалатний парламент відповідає федеративному устрою країни. Україна – унітарна країна, й наскільки я знаю, і Президент, і його команда, і наша команда – ми завжди стояли на принципах унітарності України й не підтримували ніяких походів за федералізмом. І тому мені дуже дивно, чому Президент змінив свою позицію», – наголосила Прем’єр.

Крім того, Тимошенко розкритикувала проект Конституції Ющенко в частині мажоритарної системи обрання Верхньої палати парламенту.

«Я хочу нагадати, що мажоритарна система в Україні, на жаль, себе скомпрометувала. Скільки (кандидат) вклав грошей у мажоритарний округ, стільки голосів й одержав. Там ідеї, ідеологія, позиції нічого не варті», – сказала вона.

За словами Прем’єра, запровадження такої виборчої системи відкриває можливість купівлі голосів виборців.

Також Тимошенко наголосила, що внесення таких змін до Конституції загрожує «олігархізацією суспільства».

* * * * * * * * * * *
Янукович: Створення в Україні двопалатного парламенту «передчасне»

За словами лідера Партії регіонів, для створення двопалатного парламенту необхідно, щоб пройшов певний період часу. Необхідно спочатку подолати економічну кризу, провести реформу місцевого самоврядування, судової влади і тільки після цього обговорювати можливість запровадження другої палати, заявив сьогодні лідер Партії регіонів у Верховній Раді.

«Україна ще цей шлях не пройшла», – наголосив Віктор Янукович.

Сьогодні Президент Віктор Ющенко під час виголошення в парламенті свого щорічного послання заявив про необхідність створення в Україні двопалатного парламенту.

За словами Голови держави, Верхня палата має формуватися шляхом виборів на мажоритарній основі та представляти регіони. Також щодо депутатів цієї палати має існувати віковий ценз. Нижня палата, на думку Президента, має обиратися на пропорційній основі, до її повноважень має належати ухвалення законів, які потім розглядатиме Верхня палата, а також призначення уряду.

Віктор Ющенко також переконаний, що необхідно зберегти «загальнонаціональний і прямий представницький мандат» Президента, завданням якого «має бути взаємодія з Верхньою палатою, гарантування інституційній стабільності держави, визначення пріоритетів державної політики».

Водночас Кабінет Міністрів має «отримати самостійність», зазначив Голова держави.

Янукович: У парламенті треба створити комісію з внесення змін до Конституції

Фракція Партії регіонів у Верховній Раді виступає за створення тимчасової спеціальної комісії парламенту з розробки проекту змін до Конституції, сказав на засіданні парламенту голова фракції Партії регіонів Віктор Янукович.

«У вересні минулого року ми внесли пропозицію щодо створення тимчасової комісії конституційної, і ми зараз пропонуємо, шановні колеги, давайте створимо таку комісію спільно, і нехай вона почне працювати», – зазначив він.

Янукович назвав запізнілою пропозицію Президента Віктора Ющенка щодо змін до Основного Закону, але заявив, що вносити зміни до Конституції потрібно обов’язково.

«Якщо не склад цього парламенту, то склад іншого парламенту, що буде переобраний, – він буде правонаступником цієї комісії», – додав лідер Партії регіонів.

За його словами, без змін Конституції не можна організувати ефективну роботу органів влади.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG