Доступність посилання

Що стоїть за прагненням Ющенка створити двопалатний парламент? (Огляд преси)


Київ – Віктор Ющенко вперше за три роки і востаннє в нинішній каденції виступив у Верховній Раді зі «щорічним» посланням. Як пише газета «Україна молода», опозиціонери виступ критикували, а прихильники хвалили Ющенка за те, що хоч його президентський термін добігає кінця, Віктор Андрійович охопив у своєму посланні не найближчі півроку, а змалював перспективи щонайменше на п'ятирічку. І, похваливши «позитивний план виходу з кризи», переходили до критики нової конституційної реформи... Докладніше з реакцією парламентаріїв видання знайомить у статті «Раз на три роки ми з «друзями»...».

Журналісти газети «День» розмірковують: для чого Віктору Андрійовичу під кінець своєї каденції ідеї зі створення двопалатного парламенту? Найпоширеніша версія: Президент не надто розраховує переобратися на другий термін і шукає собі «запасний аеродром». І бачить себе на чолі сенату. Інші ж вбачають у пропозиціях Ющенка умови домовленостей Банкової з Януковичем. Більше з думкою експертів знайомить стаття «Віктор Ющенко пішов на поправки».

«Конституційний переворот». Так називає ініціативи Ющенка щодо змін до Основного закону газета «Сегодня». Видання пише, що новий проект Конституції позбавляє більшу частину парламенту влади і передає її Президентові. Але, усвідомлюючи, що Верховна Рада не проголосує за його ініціативи, Глава держави вирішив попросити депутатів виділити гроші на референдум щодо змін до Конституції. І відразу ж заклав у проект змін норму, яка дозволяє вносити поправки відразу ж референдумом без затвердження Верховною Радою. Так що у депутатів єдина змога заблокувати конституційну реформу – не дати гроші на референдум, переконують газетярі.

Рівень нестабільності у світі за останні два роки значно зріс. Із 165 країн Україна виявилася серед найнестабільніших. Держава посіла 16 місце, тоді як Росія – 68. Докладніше з рейтингами від журналу «The Economist» читачів знайомить газета «Діло» у статті «Україна між Еквадором і Бангладеш».

Газета «Вечірній Київ» розповідає про новий фільм, присвячений дитинству Миколи Гоголя. Це єдина документальна стрічка, якою Україна зустрічає ювілей письменника. Держава до цього жодного не має. Більше про авторів фільму в статті «Гоголь за кадром держави».

А ось газета «День» ювілей Гоголя пропонує розглянути як привід поговорити про історію та сьогодення. Свого часу класик ставав проповідником, пише видання. Його Україну поглинула Русь, абстрактна православна Русь із її месіанським призначенням. Свої аргументи журналісти наводять у матеріалі «Микола Васильович і два його полковники».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG