Доступність посилання

ТОП новини

Харківські чиновники «забили козла»


Харків – Тут уперше в Україні відбувся чемпіонат із гри в доміно. Кращого у «забиванні козла» виявляли серед любителів, що представляли усі райони міста, та місцевих чиновників.

Під «забивання козла» у Харкові віддають центральну алею парку імені Шевченка, де зазвичай теплими вихідними збираються шахісти. Цього разу у грі «два на два» сходяться любителі доміно.

За перемогу змагаються 32 команди: трудові колективи проти чиновників.

Першу партію команда секретаря міськради Геннадія Кернеса програє. Але далі впевнено тримає пальму першості. Перемога майже в руках, аж перед самим фіналом пану Кернесу доводиться терміново бігти на роботу. Адже обідня перерва, під час якої, як зізнається посадовець, і вирвався, щоб пограти, занадто вже затяглася. Кращого в «забиванні козла» виявляли більше двох годин.

Кернеса грати «навчив двір»

Для пана Кернеса гра не нова. Кістяшки в руках тримає впевнено і не дає підглядати суперникові.

«Двір навчив. Все у дворі було. Я грав зі старшими, дорослими чоловіками в доміно», – каже Геннадій Кернес і зізнається: на гроші не грає.

«На гроші в доміно, мабуть, грають. Мабуть. Але я не граю. Сьогодні ми граємо для задоволення».

Заради задоволення грають і віце-мер Ігор Шурма з дружиною. Програвши, не переймаються і з посмішкою забирають утішливий приз: кожному по таранці. Кажуть: з'їдять із пивом після роботи.

Відстоювати честь міськради мав і мер Михайло Добкін. Втім, на заваді стало відрядження. Тож «забити козла» міський голова міг лише у літаку, де, як розповів, загалом і грає у доміно. Під час польотів за кордон на футбольні матчі.

Головний приз змагань житиме у зоопарку

Саме мерові і належить ідея провести турнір. Головна мета – зробити доміно офіційним видом спорту і проводити змагання регулярно. А поки в доміно немає ані розрядів, ані кваліфікованих суддів. Тому арбітрів для гри головному судді Сергію Чирві, що керує одним із підрозділів Палацу спорту, довелося готувати самому. Що ж до гравців, то з ними жодних проблем, каже Сергій Чирва.

«Всі учасники готові до змагань. Правила знають. Питань майже не виникало»,– розповів головний суддя чемпіонату.

Головний приз турнір, живе козеня на ім'я Доміно, хоч і вручили переможцям, але житиме тварина у зоопарку.
ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG