Доступність посилання

ТОП новини

Київський книжковий ярмарок: початок літературної весни


Письменниця Тетяна Пархоменко.

Київ – Нині у Києві розпочинається справжня літературна весна – свято сучасної європейської літератури для дітей, приправлена неймовірними подорожами у світ фантастики. Столиця України зустрічає учасників книжкового ярмарку, серед яких – відомі українські, польські, російські письменники, видавці, митці. Цьогорічний ярмарок, окрім традиційних презентацій» «дорослої» літератури, велику програму готує для підростаючого покоління.

Вам доводилося читати під партою, ховаючись від учителя? Або ж вечорами під ковдрою, підсвічуючи собі ліхтариком? Чи грали коли-небудь в улюблених персонажів дитячих книг?

Нині є шанс пограти у Незнайку, Котигорошка, Гаррі Потера, Попелюшку і трьох славних мушкетерів: саме це пропонуватимуть маленьким гостям ярмарку у Майстерні Старого Лева. Не будемо вважати прихованою рекламою цей піар-хід однойменного львівського видавництва. Адже, через ігри і моделювання «книжкових» ситуацій вони долучають дітей до читання. Їх підтримує Асамблея фантастики «Портал»: там юні читачі зустрінуться з героями зоряних воєн і мають змогу самі написати роман, повість або оповідання у стилі suspience, обіцяє почесний президент «Порталу» Сергій Дяченко.

Ігри, конкурси, зустрічі з письменниками, можливість взяти участь у багатобарвному книжковому дійстві – хороша нагода зацікавити дитину читанням, стверджує письменник і тато трьох дочок Іван Андрусяк: «Мої діти читають літературу, яка видається «притомними» видавництвами України. Тобто, все те, що є цікаве і грамотне, при цьому наголошую на слові «грамотне». А діти вже вибирають самі. Серед тих книжок добра половина – це тексти сучасних українських авторів для дітей».

Книга як модель життя

Вони обирають книжки, де герої живуть у такому ж світі, як вони, дихають таким же повітрям, стикаються з тими ж проблемами».

Тобто, книжка має бути моделлю життя, вважає Іван Андрусяк, який, до речі, презентуватиме на книжковому ярмарку свої нові твори.

З ним разом у світ дитячої книги запрошуватимуть читачів і Олесь Ільченко, Марина Павленко та інші митці. А журнал «Веселка» з нагоди свого 75-річчя обіцяє цікаву програму для маленьких читачів. Щоправда, її сценарій та учасники тримаються у секреті.

Варто зауважити, що Київський ярмарок відбувається на тлі скорочення книговидання в Україні, хоча письменники і видавці брати Капранови переконані: попри кризу, а, можливо, їй усупереч, книжковий ярмарок буде широкоформатним. Адже людині, заляканій політичними негараздами та невтішними економічними прогнозами, кортить відпочити посеред книг, які пахнуть свіжою друкарською фарбою. Переглянути книжки, з якими виростали, і які досі пахнуть безтурботним дитинством.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG