Доступність посилання

ТОП новини

Візит євроспікера змусить парламентарів попрацювати


Ганс Ґерт Петтерінг. © EP 2007

Київ – В Україні з офіційним візитом перебуває голова Європейського парламенту Ганс-Ґерт Петтерінг. Він має зустрітися із українським керівництвом та виступати у Верховній Раді.

Під час перебування у Києві президент Європейського парламенту Ганс-Ґерт Петтерінг має зустрітися із Президентом Віктором Ющенком, Прем’єром Юлією Тимошенко, спікером Володимиром Литвином та головним опозиціонером Віктором Януковичем. А окрім цього голова Європарламенту має виступити у Верховній Раді. До речі, нинішній тиждень не є пленарним. Тож для того, щоб послухати пана Петтерінга, вирішили провести додаткове засідання, що викликало подив деяких народних депутатів.

Депутатів зганяють у ВР?

«Нас всіх зганяють у Верховну Раду послухати голову Європарламенту, який насправді не дуже щось і вирішує. Для мене трохи дивний цей візит. Взагалі люди приїздять, щоб виступити перед Верховною Радою. А парламентарі працюють у комітетах», – зазначив Радіо Свобода один із депутатів, яких побажав залишитися невідомим.

Таку думку поділяє і заступник голови парламентського комітету у закордонних справах Тарас Чорновіл: «Президент Європарламенту міг обирати адекватно одне з двох: або візит у будь-який вигідний для нього час, узгоджений з українською стороною, коли він зустрічається з керівництвом держави, або ж, якщо він спеціально хоче виступати у Верховній Раді, то той період, коли працює парламент. Ми самі дуже активно і сильно принижували гідність українського парламенту, що до нього з повагою тепер не ставляться і зовні».

Однак, зважаючи на те, що цього тижня депутати мають працювати у комітетах, а не в округах, і бути у Києві, то цілком нормально, що парламент збереться на засідання, вважає представник профільного комітету парламенту Ігор Гринів. Що ж стосується перспектив самого візиту, то, на думка пана Гринева, він є ознайомчим: «Очікувати, що від цього візиту щось поміняється, то ніяких таких завдань цей візит не ставить. Європарламент хоче на свої очі побачити ситуацію в Україні. Це більше ознайомчий візит».

Євроспікер везе месиджі?

Приїхати в Україну Ганс-Ґерта Петтерінга запрошували, починаючи з 2007 року. Знаково, що зараз цей візит відбувається напередодні виборів до Європарламенту. Експерти не виключають, що євроспікер їде в Україну із певними месиджами: «Враховуючи, що це Європарламент, що це поважна інституція, можуть бути послані важливі сигнали українському керівництву, щоб воно все таки більше думало про загальні інтереси, проблеми, які стоять перед країною, ніж про питання внутрішньополітичної боротьби за владу», – зазначає директор школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Усі головні зустрічі президента Європейського парламенту із українським керівництвом відбудуться сьогодні. У вівторок зранку він від’їжджає.

(Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG