Доступність посилання

ТОП новини

Росія не мала шансів уникнути економічної кризи – Путін


Прем’єр-міністр Росії сьогодні виступив зі своїм першим звітом про роботу уряду перед Державною Думою.

Він наголосив, що в Росії не було шансів уникнути економічної кризи. «Це просто неможливо, це ілюзія. Проблеми виникли не в нас і не з нашої вини, але торкнулися практично всіх, у тому числі й Росію», – сказав Путін.

Він зазначив, що, за оцінками експертів, цього року глобальна економіка вперше після Другої світової війни продемонструє негативні темпи зростання.

За словами Путіна, в четвертому кварталі минулого року ВВП США скоротився більш ніж на 6% у річному обчисленні, Японії – на 12%, Німеччини – на 8,2%. Безробіття практично скрізь наближається до позначки 8%, уже перевищує 8% в єврозоні, в США – вже 8,5%, додав російський прем’єр.

«Найглибший спад переживають практично всі галузі світової економіки... Десь наші справи йдуть краще, а десь гірше. Але загалом, ситуація в російській економіці принципово не відрізняється від світових тенденцій», – заявив Путін.

Водночас, за його словами, криза загострила відомі проблеми Росії – залежність від зовнішньої кон’юнктури, слабку диверсифікацію, дефіцит «довгих» грошей.

Як зазначив Путін, Росія була змушена реагувати на два виклики одночасно – власне на саму фінансову кризу й відплив капіталів, а також на різке падіння попиту й цін на традиційні товари російського експорту.

За даними Міністерства економічного розвитку Росії, ВВП країни в першому кварталі цього року знизився на 7%.

XS
SM
MD
LG