Доступність посилання

ТОП новини

Хто може врятувати Верховну Раду? Банки надають кредити? Студенти залишають навчання (Огляд преси)


Київ – БЮТ і Партія регіонів найближчими днями спробують вкотре домовитись, стверджує газета «Сегодня». Основне питання – або всі у Верховній Раді домовляться працювати разом, або вирішать, як провести одночасні вибори Президента і парламенту. До такого висновку газетярів наштовхнув виступ бютівця Миколи Томенка, який все ж переконаний, що Юлії Тимошенко таки вдасться домовитися з регіоналами. У Партії регіонів ймовірність домовленостей з БЮТ газеті прокоментували доволі обережно. Але ймовірність такого союзу не заперечували. Заголовок статті «Раду врятують лише БЮТ і Партія регіонів».

Газета «Україна молода» також інформує, що український політикум готується до втілення сценарію «повного переформатування влади» - одночасних дострокових виборів Президента і Верховної Ради. Хоча є деякі зауваження... Ознайомитися з ними видання пропонує в публікації «Усі на вибори! Чи не всі?»

Фінансова криза, що посилюється, і катастрофічний брак ресурсів в країні різко скоротили число фінансових установ, що кредитують населення. Як показало розслідування тижневика «Ділова столиця», на початок квітня узяти в кредит кошти на купівлю авто, нерухомості і побутової техніки можна було тільки в 14 банках. Та й ті висувають до позичальників немислиму кількість умов, внаслідок чого отримати гроші вдається лише кожному п'ятому українцеві, що звернувся. Заголовок матеріалу «Кредитна весна».

На тлі бурхливих дискусій на теми конституційної реформи і модернізації виборчого законодавства голови міських адміністрацій вирішили нагадати про власні проблеми. Як стверджує газета «Вечірні вісті», перш за все їх непокоїть безвідповідальність депутатів місцевих рад перед електоратом. Вихід із ситуації, на їх думку, лише один – повернення до мажоритарної системи виборів.

Майже 1,5 млн. студентів України готові залишити стіни вишів, оскільки не зможуть платити за навчання. Всеукраїнська студрада вимагає від Верховної Ради ухвалити необхідні зміни до закону «Про вищу освіту» і визначити процедуру відстрочки оплати. Докладніше про це розповідає газета «Вечірні вісті» у статті «Чи допоможе парламент довчитися?»

Сьогодні православний світ відзначає свято Благовіщення пресвятої Богородиці. Народний календар пов’язує це свято з багатьма заборонами, обрядами і прикметами. Наприклад, у давнину вважали, що на Благовіщення не можна працювати, і що цього дня навіть чорти в пеклі дають перепочинок грішникам.... Докладніше про стародавні звичаї українців розповідає газета «Факти».

(Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG