Доступність посилання

ТОП новини

Україна відзначає сьогодні Міжнародний день ромів


Ромська громада України долучилась до проекту «Доста», що мовою ромів означає «Досить!», який ініціювала Рада Європи.

Як зазначається у відповідній заяві Ради Європи, «8 квітня – у Міжнародний день ромів – ми приєднуємось до ромської спільноти в Україні. Цей день є можливістю для 400 тисяч ромів в Україні висловитися з приводу дискримінації та несприятливих умов, з якими ця спільнота зустрічається щодня».

Рада Європи висловлює серйозне занепокоєння з приводу посилення антисемітизму, антиромських настроїв та інших форм дискримінації в Україні, які віднедавна стали набувати форм нападів та вбивств. Боротьба з упередженнями та дискримінацією належить до пріоритетів Ради Європи, яка проводить кампанію в Україні під девізом «Доста! - Здолай упередження, відкрий для себе рома!».

Як повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода співголова Ромського конгресу України Земфіра Кордун, проблеми, з якими зустрічаються роми в Україні, подібні до тих, на які вони наражаються в інших країнах Європи.

Характерними для життя ромів є обмежений доступ до систем освіти та охорони здоров’я, низький загальноосвітній рівень, високий рівень безробіття. Їх також відрізняють злиденні умови проживання в більшості місць, де селяться роми, погане здоров’я, дискримінація та вороже ставлення у повсякденному житті, загальне не прийняття суспільством, – відзначила в інтерв’ю Радіо Свобода Земфіра Кордун.
XS
SM
MD
LG