Доступність посилання

ТОП новини
20 Вересень 2019, Київ 01:52

Дні польського кіно в Україні відкрив всесвітньо відомий режисер Зануссі


Кшиштоф Зануссі

Київ – В Україні стартують дні польського кіно. І відкрив фестиваль – всесвітньо відомий польський режисер-філософ Кшиштоф Зануссі. Він приїхав до України не з порожніми руками. У Києві Зануссі презентував свою нову стрічку «Серце на долоні», з Богданом Ступкою у головній ролі. Крім того, впродовж наступних 5 днів українці переглянуть найвідоміші фільми польського режисера.

Якщо ви шанувальник кіно холодного розуму, полюбляєте малоемоційні філософські фільми, то Кшиштоф Зануссі – ваш режисер! Сивочолий, статечний чоловік зі світлими очима – таким постав всесвітньо відомий режисер перед українськими шанувальниками.

У Києві Кшиштоф Зануссі відкрив кінофестиваль «Дні польського кіно» та презентував свою нову стрічку «Серце на долоні» з Богданом Ступкою в головній ролі і бюджетом у 2 мільйони євро.

Це філософська притча про значення життя, добро та зло. «Починати робити добро ніколи не пізно, – головна теза «Серця на долоні».

Кшиштофа Зануссі зазначив: «Я захотів увійти в полеміку з довколишнім світом, із модою. Є сьогодні хвиля нігілізму, думка, що все відносне, що добра і зла не існує, що правда і неправда – одне й те ж. Це все нещасний постмодернізм. Я з радістю хотів просто знущатись над цим!»

Головну роль – роль цинічного олігарха – пан Зануссі створював саме під Богдана Ступку. Недарма на Третьому Римському міжнародному кінофестивалі український актор за цю роль отримав нагороду за кращу чоловічу роль.

«Це світовий альтруїст»

Розповідаючи, як зблизився із відомим режисером, Богдан Ступка сказав: «Кшиштоф Зануссі – це світовий альтруїст, він має учнів по всьому світі. Він собі дозволив запросити приватно 29 людей. Всі вони жили вдома у пана Кшиштофа Зануссі впродовж 7 днів. Таким чином і я потрапив до пана Кшиштофа, з молоддю у нього надзвичайний контакт. Він їх вчить великого розуму. Не дешевого, а великого розуму».

За жанром «Серце на долоні» – драма. Втім, режисер Кшиштоф Зануссі радить не сприймати це буквально. «Наш олігарх роздумує, як нашкодити людству. І вирішує дати молоді гроші, стипендії, зробити фонд підтримки і таким чином розвалити молодь. Із таким релятивізмом можна зайти в глухий кут. Але надіюсь, коли ви подивитесь картину, ви зрозумієте, що комедія буває філософською комедією. Звісно, це чорна комедія», – зауважив Зануссі.

Цього року дні польського кіно в Україні проходять у Києві та Вінниці. Тут презентують такі стрічки Кшиштофа Занусі як «Персона нон-грата» (із Нікітою Михалковим у ролі циніка по житті Олега), «Ілюмінація», «Константа», «Розпусна привабливість» та інші.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2004 року. Редактор та ведуча програми «Ранкова Свобода». Редактор та ведуча новин. Народилась у 1981 році у Камені-Каширському Волинській області. Вищу освіту здобула у Волинському Державному університеті ім. Лесі Українки.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG