Доступність посилання

ТОП новини

США не віддадуть Україну Росії, бо це вже за «червоною лінією» (європейська преса)


Прага – Впливові європейські видання обговорюють реалії світової зовнішньої політики, вплив на неї стосунків США з Росією. Оглядачі вважають, що за пропозиціями Кремля про створення нової системи європейської безпеки лежить погано замаскована спроба ослабити Захід і обмежити розширення НАТО. У пресі також сумніваються у законності постанов українського уряду, якими підміняють неприйняті у вівторок Верховною Радою антикризові закони.

Впливова «Файненшел Таймс» висловлює обґрунтовані підозри щодо чесності зовнішньополітичних намірів Кремля. Газета зауважує, що російські пропозиції у сфері європейської безпеки, це – «погано замаскована спроба створити перешкоди для подальшого розширення НАТО, що може виявитися за межами, як висловлюються американські дипломати, «червоної лінії» – межі, за яку Вашингтон відступати не збирається». Відомо, що двері альянсу відкриті для України і Грузії. Росія категорично проти і погрожує. «Файненшел Таймс» вказує тут, що «дії Росії свідчать про пошуки Кремлем домінуючої ролі на території колишнього СРСР. Між іншим, ситуація у цьому регіоні не передбачувана». Газета підкреслює, що «особлива увага прикута до України, де у Росії серйозні інтереси. Розкол української керівної верхівки дає Москві широкі можливості для втручання», - наголошує «Файненшел Таймс» і завершує – «як тут поведе себе Росія і як прореагує Захід – найважливіші питання найближчих років».

Російська «Нєзавісімая Ґазєта» вважає, що після невдалого голосування у Верховній Раді України у вівторок, коли були провалені головні антикризові закони, яких вимагає МВФ, тепер «назрів новий скандал між Україною і Фондом». Газета також інформує, що після нової невдачі з просуванням нових траншів кредитів від МВФ у Києві знову обговорюють можливість позички від Росії. Для цього, як висвітлює «Нєзавісімая Ґазєта», у середу в стінах ВРУ зібралася, ініційована Партією регіонів, українсько–російська конференція з проблем подолання кризи. Ця московська газета також зауважує, що наступного тижня Юлія Тимошенко збирається до Москви для переговорів з Володимиром Путіним.

Вже згадана «Файненшел Таймс» не лише інформує про невдалу спробу Верховної Ради України щодо ухвалення так необхідних для співпраці Києва з МВФ законів, але й наводить сумніви експертів щодо повноважень уряду реалізовувати ці закони, як свої постанови.

(Прага–Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG