Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» не висував «Нафтогазу» штрафних санкцій – Мiнпаливенерго


Росiйський «Газпром» не вимагав вiд «Нафтогазу України» оплатити штрафні санкцiї за недобiр газу в першому кварталi 2009 року, повiдомив мiнiстр палива та енергетики України Юрiй Продан.

«Газпром» виставляє нам вiдповiдну оплату за фактичними обсягами споживання. Звичайно, кожного мiсяця здiйснюється вiдповiдне листування про фактичнi обсяги спожитого газу та оплату. Тi речi, якi нинi з’являються в ЗМI, – це, скажiмо так, вiдгомони листувань мiж господарюючими суб’єктами», – зазначив вiн.

Мiнiстр також наголосив, що на сьогоднi мiж компаніями склалися конструктивнi вiдносини, сторони знаходять компромiснi рiшення.

«Думаю, все нормально в наших вiдносинах. Ми завжди досягаємо необхiдного рiвня домовленостей», – заявив вiн, додавши, що Україна своєчасно розраховується за наданий газ.

Продан також повiдомив, що промисловi пiдприємства країни в сiчнi-березнi 2009 року знизили споживання газу на 40% порiвняно з аналогiчним перiодом 2008 року.

Українська сторона ранiше офiцiйно заявляла про зацiкавленiсть у скороченнi законтрактованих обсягiв iмпорту в цьому роцi з 40 до 33 мільярдів кубометрів.

ЗМІ з посиланням на iнформованi джерела повідомляли, що «Газпром» минулого тижня нібито направив «Нафтогазу України» офiцiйне повiдомлення про недобiр природного газу в першому кварталi в обсязi 2,2 мільярда кубів i можливi штрафнi санкцiї на суму понад 1 мільярд доларів.
XS
SM
MD
LG