Доступність посилання

ТОП новини

Українцям стали рідше відмовляти у видачі шенгенської візи


Упродовж другої половини минулого року кількість відмов у наданні шенгенських віз українцям знизилась з 8% до 6,6%.

Про це «Дзеркалу тижня» повідомила експерт Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Ірина Сушко.

«Частіше відмовляють у наданні візи консульства країн «старого Шенгену» – 9,6%, а в країнах «нового Шенгену» цей показник наближається до 5%. Порівняно з минулими роками, ситуація в цілому щодо Шенгену поліпшується, адже чотири-п’ять років тому відмовляли у 12–14% випадків», – відзначила Ірина Сушко. За її словами, збільшилась і кількість виданих багаторазових віз на в’їзд до Шенгенського простору.

«У частині надання довгострокових та багаторазових віз спостерігається прогрес: якщо в липні минулого року консульства країн Шенгенської зони видавали близько 30% віз для багаторазового в’їзду, то, за даними листопадового дослідження, власників таких віз було вже 39%», – повідомила експерт.

Найбільше багаторазових віз, за даними дослідження, видали консульства Угорщини, де їх кількість в обох етапах моніторингу перевищувала 50%.

Близько 45% респондентів консульств Польщі також виявилися власниками таких віз. Найменше позитиву за цим параметром спостерігається у консульствах Греції, де їх питома вага не перевищує 10%.

На думку Ірини Сушко, зростання питомої ваги багаторазових віз та зменшення кількості відмов протягом останнього півріччя є основою, на якій можливо почати переговорний процес про безвізовий режим між Україною та ЄС, в разі якщо українські політики припинять вимоги щодо відновлення візового режиму для громадян ЄС.

«Це створює підстави для поглиблення переговорного процесу в напрямі повного скасування візового режиму між Україною та ЄС, якщо тільки гарячі голови українського політикуму не зруйнують наявне вікно можливостей своїми невиваженими, популістськими діями на кшталт відновлення візового режиму для громадян ЄС чи порушенням існуючих зобов’язань з питань реадмісії», – констатувала експерт.
XS
SM
MD
LG