Доступність посилання

ТОП новини

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОЇСТИНУ ВОСКРЕС!


Президент Віктор Ющенко і Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у Великодню ніч були разом на богослужіннях.

Великдень – головна подія року для християн і найбільше християнське свято.

Слово «Великдень» дійшло до нас із грецької мови і означає «позбавлення». Згідно з Новим завітом, Спаситель воскрес на третій день після смерті на Хресті в спокутування людських гріхів. Ця євангельська подія знаменує перемогу Господа над гріхом і смертю і початок буття нового світу, спокутаного Ісусом Христом.

В усіх православних і греко-католицьких храмах у ніч із суботи на неділю відбулися урочисті Великодні богослужіння. З дня Великодня і до свята Вознесіння Господнього, яке святкують на сороковий день після Великодня, віруючі вітають один одного словами: «Христос Воскрес! – Воїстину Воскрес!»

Після Великоднього Богослужіння віруючі припиняють піст освяченими напередодні паскою і крашанками.

За переказами, звичай красити яйця пов’язаний із ім'ям святої Марії Магдалини, яка піднесла імператору Тиберію біле яйце зі словами: «Христос Воскрес!». «Не вірю, – відповів імператор, – це неможливо так само, як і не може біле яйце в твоїй руці стати червоним». І в ту ж мить яйце змінило свій колір.

Ющенко і Тимошенко привітали народ із Великоднем

«З великою радістю вітаю вас з Великим Днем Божого Воскресіння! Це свято – суть нашої віри. Це – свято вічного Божого духа, чия частка дарована кожному з нас», – мовиться у вітанні Президента.

«У ці дні нам усім дуже потрібно замислитися над тим, як живемо і як хочемо жити. Просимо очищення від скверни, від неправди, від ворожнечі, від злих умислів і несправедливості. Просимо вберегти від неправильних, лукавих доріг. Просимо вибачити і вибачаємо», – продовжує Віктор Ющенко.

«Я впевнений: не маю жодного, найменшого сумніву: ми перейдемо через нинішні випробування. Ми – великий і сильний народ. Повірмо в себе. Чесно, щиро, з любов'ю – так, як належить єдиній родині», – мовиться у привітанні.

«Я сердечно бажаю кожному з нас доброї, глибокої і мудрої віри у наші з вами сили і Божий захист. Я бажаю усім нам щастя, миру і міцного здоров'я. Я бажаю усім нам Великодньої радості», – сказав Ющенко.

«Великдень – свято свят, торжество торжеств. В ці дні, очікуючи на Боже благословення, ми відчуваємо радість і натхнення, віримо у вічне життя і перемогу добра над злом», – мовиться у привітанні голови уряду Юлії Тимошенко.

«Незважаючи на ті труднощі та проблеми, які сьогодні турбують кожного українця, все ж таки, хай не буде у наших серцях місця зневірі, відчаю і недобрим помислам, нехай вони оминають кожного з нас, незалежно від обставин і життєвих суєт. Вірю, що свята Паска зміцнить наш дух, додасть нам сили успішно подолати будь-які кризи і випробування», – продовжує Юлія Тимошенко.

«Хай у ваших родинах панує мир, спокій і затишок. Бажаю, щоб світлий зміст Христового Воскресіння – перемоги над темними силами – щодня наповнював ваше життя і життя нашого народу», – побажала прем'єр усім громадянам України.

Як мовиться в розміщеному на сайті парламенту привітанні Голови Верховної Ради Володимира Литвина, «цей великий день, що приходить до нас з кожною новою весною, є передвісником майбутньої вічної весни. Воскресіння Христове – головна, провіденціальна подія всієї людської історії. Благодатна сутність Великодня – у перемозі Життя над смертю, у чудесному явленні людству Божого Промислу, відкритті йому власне мети Творення».

На переконання Володимира Литвина, «утверджуючи високі ідеали християнства миру, добра, братолюбства, ми своїм існуванням правдиво втілюємо в життя Божий замисел про себе, первісно вкладений у кожну особистість».

«Нехай же воскреслий Господь благословить Україну і всіх нас на мирне і щасливе майбутнє», – мовиться в привітанні спікера.

Крашанки й писанки

Невід’ємною частиною Великоднього свята є крашанки й писанки. Яйце – це символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду.

В Україні існують два види фарбованих яєць: крашанки й писанки.

Крашанки – це варені яйця, пофарбовані природними барвниками одним кольором: жовтим, коричневим – від лушпиння цибулі, червоним – від соку буряка тощо. Крашанки їдять, коли граються діти у великодні ігри.

Писанки – це сирі яйця з нанесеними на них символічними візерунками, В давнину писанки не варили, щоб не вбивати живу силу зародка. Сьогодні люди не надають писанкам такого значення, тому часто трапляються писанки з варених або видутих яєць.

Прикмети на Великдень

Не кожен день – Великдень, а хліб – не паска.

Коли на Великдень ясно світить сонце, то через три дні падатиме дощ.

Коли на Великдень дощ або хмарно, буде врожай.

Коли на Великдень спить господар, то виляже пшениця, а якщо господиня – льон
.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG