Доступність посилання

ТОП новини

Чи розпустить Віктор Ющенко Верховну Раду до кінця тижня? (Європейська преса)


Прага – У європейських газетах не лише коментують критичний стан у майже 200 українських банках, але й вказують на те, що нинішній Великодній тиждень може призвести до нового оберту української політичної кризи. Оглядачі вказують на те, що Президент Віктор Ющенко має шанс розпустити Верховну Раду лише до 25 квітня. Чимало видань коментують запрошення ЄС лідера Білорусі Олександра Лукашенка до Праги на саміт програми «Східного партнерства».

Впливова лондонська «Файненшел Таймс» повідомляє, що уряд України націоналізує цього тижня сім проблемних банків, що викликане зобов’язаннями перед МВФ щодо стабілізації занадто нестійкого банківського сектору держави. Газета цитує з цього приводу Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, яка оголосила про наміри уряду взяти під свій контроль ті комерційні банки, які не в змозі самостійно функціонувати в умовах кризи. «Файненшел Таймс» також зауважує, що серед націоналізованих п’ять «з числа 20-ти найбільших банків України»: «Фінанси і Кредит», «Надра», «Родовід», «Укргазбанк» і «Укрпромбанк». Два інших - «Імпексбанк» і банк «Київ»- є банками середніх розмірів, зазначає «Файненшел Таймс».

Ще одна британська газета – «Індепендент» – пише, що цього тижня в Україні буде рекапіталізовано від 10 до 15 відсотків банківського сектору, але допомоги потребують не лише сім чи вісім банків України, а близько 200 на теренах цієї держави, зауважує лондонська газета з посиланням на своє джерело у Києві.

Російська «Нєзавісімая Ґазєта» розмірковує над над проблемою української політичної кризи і майбутніх виборів в Україні. Газета вважає, що параметри сьогоднішньої кризи в державі розмиті і їх важко визначити на даний час. Але, на думку «Нєзавісімой Ґазєти», «стрижнем інтриги є дії Президента Віктора Ющенка», який, «як виглядає, буде намагатися утримати ініціативу та нав’язувати головним політичним гравцям свій порядок денний, аж до моменту завершення своїх повноважень». Це видання зауважує, що «очікується застосування засобів політичного тиску, які дозволяють оскаржити легітимність перебування Тимошенко на посаді Прем’єра». «Нєзавісімая Ґазєта» попереджає, що для реалізації ідеї позачергових парламентських виборів «у Ющенка залишається можливість лише до 25 квітня підписати указ про припинення повноважень парламенту». Це видання також аналізує електоральний потенціал трьох головних конкурентів: Віктора Януковича, Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка - та роль Президента Віктора Ющенка при цьому.

Московська газета «Комерсант» наголошує, напередодоні саміту ЄС 7 травня у Празі, що «Східне партнерство» направлене на поступове виведення учасників програми з-під впливу Росії. І газета також зауважує, що у Москві поставилися до запрошення в Прагу на саміт ЄС з цього приводу білоруського президента Олександра Лукашенка зовні спокійно. Хоча, як продовжує видання, обставин «для роздратування» тут у Москви досить.

Та ж «Нєзавісімая Ґазєта» цитує політиків які вважають, що в ЄС у питанні запрошення Лукашенка до Праги «переміг прагматизм на шкоду ідеалам демократії і свободи». Газета також вважає, що висловлювання багатьох політиків дають підстави прогнозувати, що приїзд «Олександра Лукашенка до Праги може закінчитися великим скандалом». Вже одне те, що Вацлав Клаус не збирається «подавати Лукашенку руки» про багато-що свідчить, пише московське видання.

(Прага–Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG