Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-чеський мистецький (магічний) проект «Алхімія»


Київ – П’ять століть тому Європа сподівалась розбагатіти, отримавши золото з вогню, вічну молодість людини з води, а вічне щастя – з повітря. Зробити ці перетворення і перевтілення мала магічна наука алхімія, яка використовувала знання різних часів і народів і яка наприкінці шістнадцятого – на початку сімнадцятого століття буквально «розквітла» при дворі німецького імператора й чеського короля Рудольфа Другого, який своєю столицею обрав Прагу. Уявити і відтворити на полотні магію алхімії спробував відомий український художник Олександр Міловзоров, якому допоміг у цій нелегкій справі радник Посольства Чехії в Україні, історик Петр Ваґнер. Українсько-чеський мистецький проект «Алхімія» презентовано у Києві.

На світлому полотні картини яскраві образи – символи свідомості, душі і духу, зображення окремих енергій, філософського каменю та еліксирів. «Магія алхімії» – так назвав свою нову роботу Олександр Міловзоров. Митцеві довелось попрацювати у празьких архівах, перечитати багато історичної літератури, щоб уособити алхімію у художніх образах.

«Мені дуже сподобалась тема, я нею просто захопився! Алхімія – це ж звідти походять деякі художні фарби, багато сюжетів. Я ніби свій власний філософський камінь знайшов! І якщо з’являться ще охочі отримати картину на цю тему, я готовий попрацювати глибше», – каже Олександр Міловзоров.

Петра Ваґнера в Україні знають як дипломата, а він насправді професійний історик, дослідник алхімії у середньовічній Європі.

«Коли ми говоримо про алхімію, найчастіше маємо на увазі якесь перетворення, трансмутацію. Хтось знаходить в алхімії можливість перемінити неблагородні метали на благородні. Дехто сподівається оновити старий організм і віднайти вічну молодість. Можна сподіватись і на зміни нашої душі під час алхімічного процесу», – каже Петр Ваґнер.

Світ має дізнатись і про українських алхіміків

Чеський дипломат і історик мріє дослідити, чи знали середньовічні українці про алхімію, чи шукали філософський камінь та еліксир вічної молодості.

За його словами, можна не сумніватись у знаннях українських середньовічних науковців, просто часи такі були, що доводилось працювати мовчки, у потаємних лабораторіях.

Як каже Ваґнер, настав час, щоб про українських алхіміків дізналась сучасна Європа або принаймні колишня «столиця алхімії» Прага.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG