Доступність посилання

ТОП новини

Проросійські організації Криму висувають свого претендента у Президенти України


Сергій Шувайников на мітингу

Сімферополь – У Криму у вівторок знову мітингували активісти проросійських організацій. Мітингом і маршем вулицями Сімферополя вони відзначали 226-ту річницю приєднання Криму до Російської Імперії. Водночас, проросійські активісти вирішили не гаяти часу і висунули свого претендента на посаду Президента України. І хоча з президентськими виборами ще не все ясно, проросійські сили автономії вже мають свого висуванця.

До виборів ще далеко і не остаточна ще дата їхнього проведення, але, у вівторок, на мітингу, організованому Російським фронтом і Конгресом російських громад Криму, було заявлено, що росіяни півострова хочу бачити Президентом України лідера цих організацій Сергія Шувайникова. Останній уже відповів згодою і пообіцяв, що як стане Президентом, запровадить державну монополію на виробництво і продаж горілки, знизивши її вартість, розширить повноваження Кримської автономії, зробить російську мову офіційною і відновить у паспортах графу «національність», щоб кожен український росіянин мав документальне підтвердження свого етнічного походження.

Прихильники Сергія Шувайникова
Сергію Шувайникову 54 роки, він закінчив Сімферопольський державний університет і вчився в Московському літературному інституті, звідки, як сам стверджує, був виключений за наполяганням КДБ. У перебудовні часи брав участь у неформальному екологічному русі, працював журналістом у молодіжній газеті, а останні два десятиліття – професійний політик.

Кілька разів був депутатом кримського парламенту, на перших (вони ж останні) виборах президента Криму в 1994 році посів 3 місце, випередивши навіть комуніста Леоніда Грача. Створив Російську партію та із десяток різноманітних проросійських громадсько-політичних організацій, при цьому демонструє свою незалежність від Кремля.

Претендент: як не наздожену, то добряче зігріюся…

Прихильники Сергія Шувайникова
Останні кілька років Сергій Шувайников – дуже політично активний, чи не щотижня організовує мітинги і пікети з критикою Партії регіонів і кримської влади, звинувачуючи їх у «зраді інтересів російського народу Криму», а Російський блок і «Російську громаду Криму» – у розбазарюванні коштів, які виділяє Москва проросійським організаціям півострова.

Сам Сергій Шувайников каже, що на майбутніх виборах сподівається отримати не менше 50% голосів кримчан, а також розраховує на підтримку 10 мільйонів етнічних росіян України. Він висловлює переконання, що добряче сплутає карти іншим претендентам на президентське крісло. Місцеві експерти з ним тут погоджуються. Якщо Сергія Шувайникова підтримає хтось із реальних кандидатів, то він, із його харизмою та ораторською майстерністю, може добряче «поскубти» проросійський електорат.

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG