Доступність посилання

ТОП новини

У Москві затримали підозрюваного у справі про напади на харківських інкасаторів


Харків – У Москві затримали підозрюваного у справі про напади на інкасаторів у Харкові. Про це звітують харківські правооохоронці. 2 квітня невідомі напали на автомобіль інкасаторів Ощадбанку. Вбили трьох інкасаторів, поранили дівчину, що проходила поруч, і зникли із трьомастами тисячами гривень. Цей напад став четвертим на останні вісім років.

У Москві, як кажуть правоохоронці, затримали відомого рецидивіста, який перебував у розшуку із 2001 року. Саме тоді, у жовтні, і стався перший напад на інкасаторів у Харкові. За словами начальника обласного управління внутрішніх справ Віктора Развадовського, затриманого підозрюють у скоєнні тяжких злочинів на території Харківської та Донецької областей. Втім, причетність до нападів на інкасаторів ще треба перевірити і довести. Чоловік поки перебуває в Росії, впродовж місяця його мають доправити до України і тоді буде зрозуміло, який він має стосунок до справи і чи має взагалі.

Тим часом у міліції кажуть, що у затриманого був спільник, і він теж може перебувати в Росії. А от замовник цього злочину, за словами міліціонерів, і досі в Україні.

За однією з версій, яку напередодні озвучив начальник обласної міліції, нападали на автомобілі інкасаторів не через гроші, а можливо через помсту. Про це нібито говорить те, що частину грошей під час останнього нападу зловмисники не забрали, а залишили в машині. Це близько 60ти тисяч гривень. Так само минулого разу злочинці підпалили машину і 200 тисяч гривень згоріло. Це, як каже Развадовський, означає, «що кошти для цих людей – не головне».

Винагорода в 500 тисяч гривень

Тим часом прокуратура поєднала всі справи про напади на інкасаторів в різні роки в одне впровадження. Кримінальна справа порушена за статтею бандитизм. Раніше за епізодами нападів на інкасаторів розглядались справи про розбійні напади.

Загалом на автомобілі інкасаторів у Харкові невідомі нападали чотири рази: вперше у жовтні 2001-го, потім у жовтні 2004-го, листопаді 2005-го і востаннє - кілька тижнів тому. Напали на інкасаторів Ощадбанку, що мали забрати гроші з останнього його відділення. Тоді троє інкасаторів загинули, а 23-річна дівчина, що проходила неподалік, отримала тяжке поранення.

Загалом внаслідок збройних нападів на інкасаторів за вісім років загинуло десятеро людей, а здобиччю злочинців стало, за статистикою прокуратури, мільйон двісті тисяч гривень, більше 33, 5 тисяч доларів , майже 4,5 тисячі євро, 37 тис. російських рублів, 3 автомобілі, 3 пістолети, 2 автомати і боєприпаси до них. У прокуратурі вважають, що в області діє банда, створена спеціально для нападів на інкасаторські автомобілі. Стріляють злочинці кожного разу з тієї ж самої зброї і не залишають слідів, через що спіймати їх і досі не вдалося. За інформацію, яка допоможе в розкритті злочинів, міліція оголосила винагороду в 500 тисяч гривень, а один із бізнесменів пообіцяв вдвічі більше.

(Харків – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG