Доступність посилання

ТОП новини

РНБО занепокоєна, що рівень злочинності в Україні зріс до «критичної точки»


Такий високий реальний рівень злочинності «становить смертельну загрозу державі», заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степан Гавриш.

Таке істотне зростання злочинності, за його словами, зумовлене «фінансово-економічною кризою, помноженою на кризу політико-соціальну».

За словами Гавриша, останнім часом в Україні значно зросла кількість замовних убивств, у 2,5 рази збільшилася кількість бандитських нападів, розбоїв i грабежів.

«Зараз ми говоримо про ситуацію, яка становить велику загрозу злочинного впливу на суспільство загалом», – наголосив він.

Гавриш додав, що однією з причин зростання злочинності є відсутність системної антикримінальної програми, на базі якої можна було б створити єдину політику боротьби з організованою злочинністю.

Також на зростання злочинності впливають тіньова економіка, корупція чиновників, а ще зростання безробіття, сказав він.

Один із чільників РНБО також звернув увагу, що однією з головних проблем стає зростання корупції та злочинності в державному апараті. В Україні «формується п’ята колона з криміналітету», заявив Гавриш.

Саме в цьому секторі, додав він, є найбільша загроза для «стабільності державного суверенітету та стабільності розвитку громадянського суспільства».

За його словами, нині Україна фактично стоїть перед вибором: або вона перетвориться на «одну з корупційних, сірих, злочинних держав», або «ми об’єднаємось і зупинимо кримінальні метастази в країні».
XS
SM
MD
LG