Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні військові навчання «Сі бриз» таки пройдуть у Криму, але без іноземних військ


Минулорічні навчання «Сі бриз», липень 2008 р.

Сімферополь – «Сі бризу» бути в Криму – переконані українські військові. Як повідомив перший заступник командувача Військово-морських сил України віце-адмірал Віктор Максимов, планом цих українсько-американських навчань не передбачене перебування іноземних військових підрозділів на території автономної республіки.

Віце-адмірал Віктор Максимов заявив, що на військових полігонах півострова в рамках «Сі бризу» діятимуть лише підрозділи Збройних сил України. За його словами, заяви деяких політиків про те, що влітку цього року в Криму будуть висаджуватись військові підрозділи США та інших країн НАТО і що в районі озера Донузлав будуються казарми для розміщення американських військових підрозділів, «не мають під собою ніякого підґрунтя і вводять в оману громадськість». Адмірал також наголосив, що всі етапи навчань проводяться виключно в межах військових полігонів на спеціально обладнаних навчальних місцях.

Передбачається, що навчання «Сі Бриз-2009» пройдуть у липні-серпні нинішнього року в територіальних водах і на військових полігонах України. Метою навчань є відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних сил під час планування і проведення миротворчої (антитерористичної) операції. «Сі бриз» проходитиме в рамках українсько-американської військової співпраці.

За даними українських військових джерел у Севастополі, нинішній сценарій кримського етапу навчань мало відрізнятиметься від минулорічного. Так само очікується висадка бронетехніки морем з великого десантного корабля, її марш-кидок у потрібне місце, розгортання там командного пункту і шпиталю та евакуація некомбатантів (мирного населення) із зони конфлікту. Цілком імовірно, що цього разу буде додано антитерористичний компонент.
Минулорічні протести під час «Сі бризу» липень 2008 р.


Проросійські сили традиційно проти

Ці навчання проводяться щорічно із середини 90 років. Попри запрошення, російські військові відмовляються брати у них участь. І майже щороку виникають протести з боку проросійських і лівих сил півострова. Минулого року комуністи із союзниками навіть фізично пробували блокувати пересування бронетехніки військовим полігоном у Чорноморському районі.

22 квітня Верховна Рада Криму за ініціативою проросійської більшості ухвалила звернення до українського парламенту, в якому кримські депутати висловили «стурбованість у зв’язку з планованою присутністю на території півострова іноземного військового контингенту» і заявили, що проведення навчань у розпал курортного сезону «позначиться на заповнюваності кримських здравниць та завдасть автономії непоправного економічного збитку». У зв’язку з цим кримські парламентарі закликали народних депутатів України розглянути питання про «неприпустимість проведення навчань «Сі бриз-2009» в автономії».

Крім того, вже зараз місцеві комуністи і прогресивні соціалісти заявили про намір не допустити проведення цих навчань. Очевидно, до них приєднаються й інші проросійські і ліві сили – Російський блок, партія «Союз» і СПУ. Як вважають місцеві оглядачі, стимулює таку активність політичних сил те, що вже у березні наступного року за чинним законодавством України мають пройти чергові вибори до Верховної Ради Криму. Тож передвиборна кампанія, очевидно, розпочнеться з протестів проти «Сі бризу».

(Сімферополь – Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG