Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко в Москві зустрілася з патріархом Кирилом


У Свято-Данилівському монастирі російської столиці Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зустрілася з патріархом Російської православної церкви Кирилом, який заявив про готовність робити все від нього залежне для розвитку українсько-російських відносин.

Патріарх відзначив важливість церковних і духовних відносин між народами для розвитку відносин між Україною і Росією на всіх напрямках.

Він наголосив, що в Росії Київ вважають духовним центром російського православ’я. «Для Російської православної церкви це наш Константинополь. Я готовий від себе робити все залежне, щоб розвивалися відносини між Росією і Україною», – сказав патріарх Кирило.

Він також висловив сподівання, що в особі українського уряду знайде підтримку такої позиції, оскільки Україна і Росія разом становлять «опору східної православної цивілізації».

Зі свого боку, Юлія Тимошенко висловила згоду з позицією патріарха, а також задоволення тим, що в липні він має намір здійснити перший закордонний візит саме в Україну.

За словами українського прем’єра, вона докладе зусиль, щоб під час цього візиту патріарх почувався комфортно.

Після зустрічі з Кирилом Юлія Тимошенко матиме годинні переговори у вузькому колі з прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним.


Потім голови урядів двох країн проведуть четверте засідання Комітету з питань економічної співпраці Міждержавної українсько-російської комісії.

Напередодні Юлія Тимошенко заявляла, що під час сьогоднішнього візиту планує порушити питання про скорочення закупівель газу в Росії.

XS
SM
MD
LG