Доступність посилання

ТОП новини

Україна й Росія обмінялися проектами угоди в газовій сфері


Під час сьогоднішньої зустрічі Юлії Тимошенко і Володимира Путіна
Міністр енергетики Росії Сергій Шматко повідомив, що Україна та Росія обмінялися проектами міжурядової угоди щодо співпраці двох країн у газовій сфері.

Російський урядовець наголосив, що ця угода передбачає співпрацю і, зокрема, можливість участі Росії в модернізації газотранспортної системи України. При цьому міністр зазначив, що пропозиція міститься як в українському варіанті проекту, так і в російському.

Він додав, що російський документ враховує умови та пропозиції нової енергетичної угоди, яку Росія запропонувала Європейському Союзу та іншим провідним державам.

За словами Шматка, Росія сподівається на підписання міжурядової угоди з Україною вже незабаром. «Розраховуємо, що найближчим часом ми, якщо не вийдемо на підписання, то завершимо узгодження цього документа», – сказав міністр.

У Москві прем’єри України і Росії Юлія Тимошенко і Володимир Путін провели зустріч у форматі тет-а-тет.

Ця зустріч почалася після засідання Комітету з питань економічної співпраці Українсько-російської міждержавної комісії у вузькому колі.

Раніше зустріч у такому форматі не планувалася, проте можливість її проведення за бажанням сторін не виключалася.

Після зустрічі Тимошенко і Путіна проходить засідання Комітету в розширеному складі.

Голова уряду України перебуває в Росії з одноденним робочим візитом.

********
Тимошенко подякувала Росії за розуміння

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко дякує Росії за те, що сторони домовляються щодо імпорту газу, незважаючи на те, що Україна бере паливо в обсягах менших, ніж це передбачають відповідні контракти.

Про це вона сказала на початку зустрічі із Прем’єром Росії Володимиром Путіним.

«Я хочу висловити вдячність за те, що ми знаходимо взаєморозуміння за тими пунктами контракту, які говорять, що ми повинні були брати замовлений обсяг газу. Але ми сьогодні беремо стільки, скільки дозволяє криза. Важливо, що така домовленість є», – заявила Тимошенко.

Вона особливо відзначила, що стабілізована система постачань газу до України, наголосивши, що Київ щомісячно вчасно й у повному обсязі розраховується за поставлений газ.

«Йдуть у минуле часи, коли між нами була конфронтація», – наголосила український Прем’єр.

Крім того, голови урядів констатували важливість розвитку промислової співпраці між країнами.

«У нас глибока кооперація... І якщо ми будемо поєднуватися, то будемо конкурентоздатні», – заявив Володимир Путін.

За його словами, незважаючи на економічну кризу, товарообіг між країнами росте й кооперація між окремими галузями й підприємствами продовжує посилюватися.

********
Росія готова наповнити відносини з Україною позитивним змістом

Росія готова працювати над формуванням нового порядку відносин із Україною після січневої газової кризи, заявив російський Прем’єр Володимир Путін.

Виступаючи на засіданні комітету з питань економічної співпраці в Москві, він зазначив, що хоча газову кризу вдалося залагодити через компромісне рішення, вона все-таки стала «своєрідним каталізатором напруженості в російсько-українських відносинах».

«Безумовно, ми враховуємо різні «сигнали», що надходять із Києва, про необхідність наповнювати наші зв’язки позитивним змістом, і самі цього прагнемо: готові працювати над формуванням нового, перспективного порядку відносин між нашими країнами за всіма напрямами», – зазначив Путін.

За його словами, в Москві розраховують на взаємне врахування інтересів у відносинах двох країн і мають намір саме за таким принципом вибудовувати політику на українському напрямі.

Російський Прем’єр наголосив на ефективності взаємодії двох країн у рамках формату комітету, засідання якого проводиться сьогодні.

«Робота за пріоритетними напрямами співпраці двох країн тут проводиться досить інтенсивно і дає практичні результати, хоча виникають, звісно, в реальному житті й дуже гострі проблеми – достатньо пригадати січневу газову кризу», – зазначив Путін.

********
Україна підтримає вступ Росiї до СОТ – Тимошенко

Україна є прихильником Росiї в процесi її вступу до Свiтової органiзацiї торгiвлi, заявляє Прем’єр-мiнiстр України Юлiя Тимошенко.

«Ми зробимо все, щоб успiшно й у короткi термiни Росiя стала членом СОТ. Тут пiдтримка України буде на вашому боцi», – заявила український Прем’єр у Москвi на вiдкриттi засiдання мiжурядового українсько-росiйського комiтету з економічної спiвпраці.

За словами Тимошенко, Україна намагається мінімізувати протекціоністські заходи й бар’єри при торгівлі з Росією.

При цьому голова уряду зазначила, що економічна криза вплинула на величину товарообігу між країнами, однак «необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб повернути його на рівень, на якому він перебував до початку кризи».

У травні минулого року Україна приєдналася до робочої групи зі вступу Росії до СОТ.

********
Путін: Україна має захищати інтереси російських інвесторів

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін називає однією з причин різкого спаду товарообігу між Україною та Росією порушення майнових прав російських власників.

«Знову сьогодні говорять про якесь захоплення власності російських компаній у Криму... Наші численні звертання до офіційної влади, до наших українських партнерів із проханням розібратися з подібними проблемами не вирішуються ефективно», – заявив він перед початком засідання комітету з питань економічної співпраці.

Путін також зазначив, що із проблемами зіштовхуються російські інвестори в Кременчуці (Полтавська область) і Луганську.

Російський Прем’єр наголосив, що країна, зацікавлена в залученні іноземних інвестицій, повинна забезпечити їм належний захист.

********
Тимошенко в Москві зустрілася з патріархом Кирилом

У Свято-Данилівському монастирі російської столиці Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зустрілася з патріархом Російської православної церкви Кирилом, який заявив про готовність робити все від нього залежне для розвитку українсько-російських відносин.

Патріарх відзначив важливість церковних і духовних відносин між народами для розвитку відносин між Україною і Росією на всіх напрямках.

Він наголосив, що в Росії Київ вважають духовним центром російського православ’я. «Для Російської православної церкви це наш Константинополь. Я готовий від себе робити все залежне, щоб розвивалися відносини між Росією і Україною», – сказав патріарх Кирило.

Він також висловив сподівання, що в особі українського уряду знайде підтримку такої позиції, оскільки Україна і Росія разом становлять «опору східної православної цивілізації».

Зі свого боку, Юлія Тимошенко висловила згоду з позицією патріарха, а також задоволення тим, що в липні він має намір здійснити перший закордонний візит саме в Україну.

За словами українського Прем’єра, вона докладе зусиль, щоб під час цього візиту патріарх почувався комфортно.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG