Доступність посилання

ТОП новини

Мексиканський грип прогресує. Європа готується


Брюссель – Міністри з охорони здоров’я держав-членів Євросоюзу сьогодні збираються у Люксембурзі на екстренний саміт, щоб визначитися, як спільно реагувати на поширення свинячого, або як його ще називають, «мексиканського» грипу. З огляду на швидке поширення хвороби, уряди деяких країн Євросоюзу вже розпочали розробку «протигрипових заходів» на національних рівнях.

Позачергова сесія представників Європейської Комісії, Ради Євросоюзу міністрів та експертів з 27 країн-членів ЄС покликана дати оцінку небезпеці, яку несе поширення цього нового різновиду грипу.

Вчора єврокомісар, що опікується питаннями охорони здоров’я Андрула Василіу зустрілася із представниками головних фармацевтичних компаній Європи, щоб підсумувати, яка кількість вакцини наразі є і скільки її ще потрібно Євросоюзу. Розмовляючи із фармацевтами представник Єврокомісії намагалася з’ясувати всі технічні моменти створення вакцини від цього нового покоління грипу.

Аґнус Нікол, старший спеціаліст та голова Протигрипової програми Європейського центру контролю та попередження захворювань, констатує швидкі зміни у поширенні свинячого грипу у Мексиці.

«За останню добу ми спостерігаємо істотні зміни у ситуації у Мексиці. Там зменшилася кількість підтверджених випадків захворювань. Особливо це стосується смертельних випадків, що були помилково класифіковані, як такі, що сталися через (зараження) новим вірусом. Проте насправді ці люди померли через інші причини», – каже Аґнус Нікол.

Він додає, що наразі залишається невідомим, наскільки небезпечним є цей новий штам грипу і якого поширення набудуть смертельні випадки.

У країнах Євросоюзу зростає занепокоєння

Особливо загострюється ситуація після підтвердження появи хворих на свинячий грип у все нових державах. Мексика, Сполучені Штати, Канада, Великобританія, Іспанія, Ізраїль, Нова Зеландія. Перший смертельний випадок був зареєстрований у Сполучених Штатах, а за останніми даними, був також підтверджений випадок зараження свинячим грипом у Німеччині.

Розлін Башло, французький міністр охорони здоров’я, повідомила журналістам, що на саміті у Люксембурзі вирішиться питання відміни авіарейсів до Мехіко.

Тим часом, британський прем’єр-міністр Ґордон Браун після оголошення про три нові випадки захворювань зауважив, що заходи безпеки будуть організовані на загальнонаціональному рівні.

«Ми замовляємо набагато більшу кількість (респіраторних) масок і надішлемо всім нашим громадянам інформацію щодо запобіжних заходів», – зазначив у британському парламенті Ґордон Браун. За його словами, до наступного вівторка друковані інструкції будуть у розпорядженні кожної родини.

(Брюссель – Київ – Прага)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG