Доступність посилання

ТОП новини

Росія. Майор у супермаркеті


Екс-керівник ГУВС Москви генерал Володимир Пронін

Київ – Зухвалий розстріл мирних громадян начальником московського відділення внутрішніх справ «Царіцино» Денисом Євсюковим вже призвів до відставки багаторічного керівника ГУВС російської столиці генерала Володимира Проніна та його підлеглих – міліцейських керівників Південного округу. Відставку Проніна вже називають сенсаційної, небагато хто вірив, що президент Росії Дмитро Медведєв піде на такий крок. Адже Пронін вважався людиною, особисто близькою до могутнього мера Москви Юрія Лужкова.

І не випадково Юрій Лужков після відставки Проніна публічно наголосив, що висловлює жаль з приводу такого рішення.

Проте і сам Пронін досить позитивно характеризував майора Євсюкова – вже після того, як колишній начальник райвідділу міліції скоїв свій злочин. І ці висловлювання генерала також викликали здивування у суспільстві. Журналісти навіть почали шукати корені такої поблажливості в особистих зв’язках генерала і майора.

І... знайшли їх. «Новая газета» повідомила, що генерал Пронін працював із батьком майора Євсюкова ще в Курській області і забрав до себе приятеля після призначення до московської міліції. Так, може, саме цим і пояснюється блискуча кар’єра майора та його впевненість у власній безкарності, яка врешті-решт і призвела до трагедії?

Міліція працює на владу, а не на суспільство

Втім, дивуватися такому ставленню до підлеглих не варто і без особистих мотивацій. Адже міліція в російських – та й не тільки в російських – умовах – перетворилася на могутню частину номенклатурної корпорації безкарних «господарів життя».

Звичайно, випадок із Євсюковим безпрецедентний – не вистачало ще, щоб міліціонери розстрілювали громадян! Проте чи є великою сенсацією побиття невинної людини у відділенні міліції, вимагання грошей, демонстрація власної могутності? Цим очевидним нерозумінням простого факту, що міліція існує для обслуговування і захисту громадян, та ще й за рахунок платника податків, відрізняються чимало працівників однієї з найважливіших професій в державі. І з цією дивовижною психологією безкарності, пихатості та впевненості у своїй немотивованій вищості, напевне, зустрічався не один російський громадянин.

І справа тут у самій системі, зацікавленій у міліції, що працює на владу, а не на суспільство. Якщо така зацікавленість існує, годі й сподіватися на справжні позитивні зміни. Хіба що «сенсаційно» звільнять із посади чергового міліцейського генерала...

(Київ – Прага)

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода.

  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG