Доступність посилання

ТОП новини

Ні сигаретам і пиву біля навчальних і культурних закладів у Львові


Під час протесту під стінами міської ради Львова. 30 квітня 2009 р.

Львів – Третій рік міська влада Львова і представники малого бізнесу не можуть знайти порозуміння. Круглі столи і громадські слухання не сприяли спільному рішенню. Відтак у четвер більше півтисячі дрібних підприємців протестували під стінами мерії і домагались дозволів на ведення торгівлі, зокрема продаж слабких алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Серед львівських депутатів одностайності у цьому питанні немає.

Бій барабанів, крики «Ганьба!», численні плакати з написами: «Геть руки від малого бізнесу», «Турбота про людей чи дешевий піар?»

Під стіни Ратуші прийшли ті, хто не має дозволу на ведення підприємницької діяльності з 1 червня. У підприємців мерія вимагає нову проектну документацію на кіоски і змінити асортимент товарів, зокрема виключити пиво, алкоголь і тютюн.

Учасники протесту висловлювали свої обурення:

– Якщо забороняти, то забороняти всім продавати пиво і тютюн. Чому у Шевченківському гаю на Великдень продавали пиво, а 200 метрів від парку – не дозволяли?.. Значить є лобіювання інтересів.

– Від нас чиновники вимагають багато паперів, є багато перевірок, перевіряють найману робочу силу, не дозволяють торгувати пивом і сигаретами, хоча мій кіоск не біля школи чи ліцею.

– Нам не продовжують дозволів на торгівлю.


У Львові налічується 1800 малих архітектурних форм, у котрих працюють понад 20 тисяч львів’ян. Поблизу шкіл розташовані 135 кіосків і їхні власники дозволів не отримають, зазначив в коментарі Радіо Свобода заступник міського голови Олег Синютка, оскільки є відповідне рішення міськради.

«Усі інші підприємці, МАФи яких не розташовані біля навчальних, медичних закладів отримають дозволи, ліцензії на торгівлю», – наголошує він.

Посадовець каже, що питання продажу алкоголю і тютюну є не економічне, а моральне, бо є сотні випадків продажу цих товарів неповнолітнім.

Мерія має навести лад щодо продажу сигарет і пива

Однак чому тільки понад 40 підприємців на сьогодні отримали дозволи на ведення підприємницької діяльності, а понад 1300 – ні, не розуміють навіть львівські райці, каже депутат Василь Павлюк.

«Я підтримую владу, що потрібно навести лад із торгівлею сигаретами і пивом у місті. Ті, хто продає ці товари неповнолітнім, мають бути оштрафовані, як цього вимагає закон, і їх треба позбавляти ліцензії на торгівлю. Сьогодні у час кризи, у кого документи належні, кіоск не розташований біля школи чи садочка, повинні отримати дозволи на торгівлю А то ми матимемо масове безробіття. На жаль, сьогодні прибутки отримують із алкоголю і тютюну», – зазначає Василь Павлюк.

Питання про обмеження продажу алкоголю, тютюну у Львові і діяльності салонів гральних автоматів депутати взагалі не включили до порядку денного сесії, оскільки мали чимало претензій до підготовлених ухвал. Ймовірно й побоялись голосувати за якесь рішення, що могло б спровокувати соціальний вибух у місті. Адже розуміють, що з одного боку тисячі дрібних підприємців, які лише можуть поповнити лави безробітних, а з іншого – батьки дітей, які обурені, що підліткам вільно продають сигарети і алкоголь, як в кіосках, так і крамницях.

Натомість у сусідньому обласному центрі Тернополі мерія обмежила продаж пива і сигарет. Згідно з рішенням Тернопільської міськради, торгувати алкоголем можна на літніх майданчиках лише біля стаціонарних кафе та ресторанів, а заборонено – у парках, скверах і відпочинкових зонах.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG