Доступність посилання

ТОП новини

Ні Ющенко, ні Тимошенко не залишаться при владі? (європейська преса)


Прага – У Брюсселі сумніваються у доцільності миротворчої місії для того, щоб помирити українську владу, пишуть європейські газети. Польща і Німеччина напередодні празького самміту «Східного партнерства» звернулися до Чеського головування в ЄС з проханням допомогти київським політикам знайти порозуміння. Оглядачі також наголошують, що головна причина сумнівів – мала ймовірність успіху такої місії. Газети також продовжують інформувати про ніби-то невдалий візит Юлії Тимошенко до Москви та її відкриту підтримку Російської Православної церкви в Україні.

Інтернет-ресурс Брюсселя «ІЮОбзервер» розмірковує над причинами сумнівів Євросоюзу щодо негайної поїздки європейської місії до Києва. Оглядач Ендрю Ретман вважає, що «німецько-польська пропозиція відправити в Україну дипломатичну місію під егідою ЄС навряд чи буде реалізована до проведення президентських виборів». «ІЮОбзервер» інформує, що у понеділок 27 квітня міністри закордонних справ ЄС дискутували в Брюсселі різні пропозиції щодо можливого складу делегації ЄС в Київ. Йшлося про відправку до України головного дипломата ЄС Хав’єра Солани, чи чеських посадовців або ж представників Єврокомісії. Але більшість країн ЄС виступили проти негайного візиту місії до Києва. Вони вважають, як інформує Ендрю Ретман, що варто почекати виборів в Україні і вже потім вирішувати, з ким там мати справу.

Бо, на думку оглядача, «пан Ющенко навряд чи залишиться при владі, адже рейтинг його підтримки не перевищує 4 відсотки. Популярність пані Тимошенко також знижується», - констатує «ІЮОбзервер» сумніви європейських дипломатів. Це видання вважає, що нині, коли Україна «у підвішеному стані», ніхто, ні ЄС, ні МВФ, не хоче мати справу з нинішньою нестійкою владою у Києві. Тим більше, як зауважує це брюссельське інтернет-видання, «сама Україна ввічливо байдужа до німецько–польської ідеї».

Московська газета «Время Новостей» інформує, з посиланням на своє джерело у «Газпромі», що «у сухому залишку Путін та Тимошенко домовилися лише про умови оплати газу, поставленому Україні у квітні». Газета наголошує, що днями «Газпром» перераховує Києву, як передоплату за транзит у 2009 році, 250 мільйонів доларів, а «Нафтогаз» має повернути «Газпрому» до 7 травня ще 370 мільйонів доларів за квітневий газ, якого Україна знову недобрала на понад 1 мільярд кубічних метрів. «Время Новостей» також стверджує, що «не вдалося переписати контракт на постачання газу, щоб юридично зняти можливість пред’явлення штрафних санкцій за недобір сировини...І Володимиру Путіну і «Газпрому» вигідний нинішній стан речей: можливість виставити обґрунтовані контрактом багатомільярдні штрафи – добрий інструмент тиску на візаві»,– стверджує російський часопис.

Ще одна московське видання – «Нєзавісімая Ґазєта» – інформує про зустріч Юлії Тимошенко з Патріархом Московським Кирилом. Ця газета наголошує на заяві Кирила, у якій він дав зрозуміти, що «виступає проти аквтокефалії ( церковної незалежності ) Української православної церкви», що нині підпорядкована Московському Патріархату. «Нєзавісімая Ґазєта» констатує, що «помаранчева» принцеса, як виглядає, вирішила укласти з патріархом Кирилом тактичний союз... і це припало саме на період чергового загострення стосунків між послідовниками Московського й Київського патріархатів у Сумській області України», звертає увагу «Нєзавісімая Ґазєта».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG