Доступність посилання

ТОП новини
28 вересня 2020, Київ 19:32

«Східне партнерство» є етапом на шляху до членства в Євросоюзі – МЗС України


Концепція «Східного партнерства» дає Україні певні переваги, які необхідно використовувати, але при цьому не забувати, що головною метою є асоціація і подальше членство в Європейському Союзі.

Про це в статті для тижневика «Дзеркало тижня» заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв.

«Вже з назви випливає, що це буде перший за часів незалежності формат відносин, де на чільне місце буде поставлено не географічне сусідство, а реальне партнерство, адаптоване саме до української специфіки», – схарактеризував концепцію «Східного партнерства» заступник міністра.

Ще однією перевагою даної концепції, на думку дипломата, є закріплення за Україною статусу регіонального лідера.

«Формат «Східного партнерства» закріплює за Україною цілком реальний, а не віртуальний статус регіонального лідера. За останні роки я не пригадую жодних переговорів з пострадянськими державами, на яких до України не зверталися б із проханням поділитися досвідом розбудови відносин з ЄС», – підкреслив Єлісєєв.

На його думку, Україні не варто розглядати співпрацю в рамках Східного партнерства як можливу альтернативу двосторонній співпраці з ЄС.

«Східне партнерство» ми розглядаємо як гармонійне доповнення до досягнутого високого рівня двосторонніх відносин з ЄС. І у жодному разі не як ерзац. Примат двостороннього вектора співпраці з ЄС має залишатися непохитним, упевнений Єлісєєв.
При цьому він констатував, що, попри на всі переваги, «Східне партнерство» не є кінцевою метою євроінтеграційних устремлінь України.

«У той час як ЄС перетравлює наслідки своїх останніх розширень, виробляючи нову стратегію відносин з новими сусідами, Україна зобов’язана взяти ініціативу в свої руки та впливати на цей процес. Ми зобов’язані спрямувати канал політичної думки ЄС руслом «партнерство – асоціація – членство»», – заявив заступник міністра.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG