Доступність посилання

ТОП новини

Шанс на життя: коштами громади – інкубатор для новонароджених


Рівне – Сучасний інкубатор для новонароджених вартістю сто тисяч гривень, конче необхідний недоношеним малюкам, щойно отримав другий Рівненський пологовий будинок. Так завершився черговий етап акції «Заради життя», яку ініціювала громадська організація «Взаємодія». До неї долучились не лише рівняни.

Кошти на купівлю кювеза збирали з лютого. У цій справі рівнянам допомагали громадські активісти та митці з Коломиї, Києва, Кіровограда, Вінниці, Дніпропетровська. У благодійні скриньки кидали до п’ятдесяти гривень, однак були й такі рівняни, хто, прочувши про акцію, приносив значно більші суми – до тисячі. А коли організатори зрозуміли, що і цього буде замало, вирішили організувати благодійний аукціон. Оголосили про нього юним і маститим художникам – відгукнулися учні художньої школи і вже заслужені митці. Скажімо, голова Спілки художників Рівненщини Феофан Бобрик, столичні художниці Тетяна Петренко та Надія Миколайчук та інші. Сприяла в організації аукціону Рівненська організація Незалежної медіа-профспілки, а в ролі ліцетатора спробував себе її голова Сергій Штурхецький.

Учасники проекту – без віку і кордонів

Юна художниця Яна намалювала картину на морську тематику, назвала її «Хвиля життя»: « Я намалювала її, щоб допомогти малюкам вижити – гадаю, вона вам сподобається, і ви її купите…», – звернулася вона до учасників аукціону. Серед виставлених тут предметів були найрізноманітніші речі, які зацікавили колекціонерів – скажімо, сувеніри від артистів «95-го кварталу» й раритетні золоті значки з емблемою Рівненщини – від голови Рівненської облдержадміністрації. Таких значків існує всього п’ять, – наголосив ліцитатор. Ювелір зв’язаний письмовою угодою більше подібного не робити, тож вартість цього лоту була значною.

Координатор проекту допомоги немовлятам «Заради життя» Лілія Яворська зазначила, що найважче було спочатку переконати рівнян у тому, що кошти підуть на добру справу. Однак це вдалося. Серед рівнян виявилося чимало людей, небайдужих до маленьких земляків.

До речі, серед тих, хто збирав кошти, був навіть болгарин Філіп Христов. Тож відучора в другому пологовому є сім кювезів. До цього лише один із шести у другому пологовому будинкові інкубаторів відповідав сучасним вимогам. Ще один новий кювез у той час, коли народжується багато недоношених немовлят – безцінний, каже завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених Рівненського пологового будинку Наталія Бойко: «Це безцінний подарунок, адже завдяки усім вам, небайдужим, ми допоможемо новонародженим, які завтра будуватимуть нашу країну, вижити».

Фірма-дистриб’ютор також пішла на поступки і продала інкубатор дешевше. Сьогодні сучасний інкубатор уже рятує життя маленьким українцям.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG