Доступність посилання

ТОП новини

Продан: Негайний запуск «Одеса – Броди» в аверсному режимі проблематичний


Можливість зробити це сумнівна через «відсутність контрактів на постачання і споживання нафти», заявив міністр палива та енергетики сьогодні в Кабінеті Міністрів.

Так Юрій Продан прокоментував доручення Президента Віктора Ющенка урядові про необхідність негайно перевести нафтопровід «Одеса – Броди» в аверсний, тобто прямий, режим – від Одеси до Бродів і далі на захід, як проектувалося при його будівництві.

«На жаль, на сьогодні немає власника нафти, який здійснив би відповідні заходи, який мав би нафту, і покупця цієї нафти на західному напрямку», – сказав Продан.

Нині цей нафтогін працює в реверсному (зворотному) режимі, подаючи російську нафту з Бродів до нафтозавантажувального терміналу в Одесі.

У квітні Азербайджан підтвердив готовність надати каспійську нафту для потреб України та Європи, включно з нафтою на технічні потреби запуску «Одеса-Броди» в аверсному режимі.

У квітні ж було затверджено техніко-економічне обґрунтування добудови нафтопроводу «Одеса – Броди» далі на Захід, до польського Гданська.
XS
SM
MD
LG