Доступність посилання

ТОП новини

Європейські прикордонники інспектують роботу українських колег


Харків – Подивитись, як українці охороняють державний кордон до Харківської області приїхали європейські прикордонники. Вони оглядають ділянку українсько-російського кордону, довжина якого територією Харківщини становить 315 кілометрів. Основна мета візиту – обмін досвідом і вироблення концепції подальшої співпраці.

Рови, сигнальні міни, новітня техніка, мільйонні суми вилученої контрабанди та кілограми наркотиків. Харківські прикордонники вихваляються перед європейськими колегами власними здобутками. Але гостей, здається, цим не здивуєш. Бо тож і вони доклали зусиль аби Україна мала можливість на високому рівні охороняти власні кордони і протидіяти, зокрема, незаконній міграції. Адже саме транзитом через Україну власники паспортів Пакистану, В’єтнаму та інших азійських країн намагаються дістатися Європи.

Аби здалека розгледіти порушників саме за гроші Євросоюзу українські прикордонники на початку року отримали партію тепловізорів. Ці прилади, вартістю 36 тисяч євро кожний, вночі фіксують будь-яке переміщення вздовж лінії кордону на відстані до 5 кілометрів.

Європейців цікавить наскільки захищений український кордон

Подивитись наскільки захищений східний кордон України і приїхала європейська делегація. У її складі майже 30 осіб. Такі численні відвідини відбуваються вперше, зізнається начальник Східного регіонального управління Держприкордонслужби Володимир Карась. Українські прикордонники, за його словами, кілька років вивчали європейський досвід і сьогодні їм не соромно.

«Попередньо, те що я бачу, те що доводиться з ними спілкуватись, їхні враження добрі. Вони побачили, що ті програми, які в нас були спільно з Європейським Союзом, по обміну досвідом нашого персоналу, сьогодні запроваджуються і на східному кордоні. На сьогоднішній день реально реалізується чотири програми міжнародної технічної допомоги. Ми закуповували автомобільну техніку, техніку радіаційного контролю в пунктах пропуску, тому я не думаю, що треба відмовлятись від тієї допомоги», – каже Володимир Карась.

Від допомоги не відмовляються. Вже восени за гроші Європейського Союзу в Україні побудують 5 пунктів тимчасового утримання для мігрантів та біженців. Вони з’являться в Харківській, Луганський та Сумській областях.

У польських прикордонників більше техніки

Сьогоднішній візит – це, перш за все, обмін досвідом. Українці показують, європейці порівнюють, каже офіцер польської прикордонної варти Влодзімєж Гриц.

«Для нас це дуже цікаво, щоб порівняти як охороняють кордон тут і як ми охороняємо кордон. Раніше наряди ходили із собакою праворуч-ліворуч, були дроти. Тепер все по-іншому. І наші українські друзі роблять це так само як ми. Це взаємодія, обмін інформацією. Може в нас трохи більше техніки», – зазначає Влодзімєж Гриц.

Посилення кордону – головне завдання держави, щоб бути державою, і українці для цього гарно підготовлені, наголошує керівник правоохоронного відділу Посольства Франції в Україні Мішель Жербер.

«Персонал Навчений. Також добре технічно забезпечений. Тепер тільки їм треба дуже старатися. Все, що ми сьогодні побачили відповідає європейським стандартам», – зауважив французький правоохоронець

Візит європейських прикордонників до Харкова розрахований на три дні. Підсумком має стати розроблення концепції подальшої співпраці.

(Харків – Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG