Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові оселилися дельфіни


Харків – Дельфінів та морських котиків привезли з Одеси і оселили у щойно збудованому дельфінарії. Зведення будинку дельфінів у Харкові тривало кілька років і супроводжувалося палкими дискусіями чиновників і захисників тварин. Останні наголошували на неможливості утримання дельфінів у сухопутному мегаполісі.

Чотири дельфіни: Міша, Геша, Геркулес та Віта, а також три морських котики: Боб, Лілу і Юля, і морська левиця Пишка - усі вони тепер житимуть в харківському дельфінарії. Новосели приїхали з Одеси, і дорогу перенесли добре, розповів прес-секретар будинку дельфінів Сергій Лазоренко.

«Приїхали раніше, ніж ми очікували, адже їхали у супроводі ДАІ. Десять годин вони були у дорозі, чудово себе почувають. Зараз адаптуються до харківських умов», – зазначив прес-секретар харківського дельфінарію.

Морська вода з лабораторії

Вперше про будівництво дельфінарію у Харкові заговорили 2006 року. Тоді архітектори назвали проект «підводним човном в степах України», а захисники тварин оголосили це знущанням над мешканцями моря у сухопутному місті. Втім компанії - власнику і фірмі - забудовнику вдалося довести, що для дельфінів будуть створені умови, не гірші за одеські. А морську воду, що відрізняється від звичайної лише хімічним складом, можна виготовляти і в лабораторних умовах.

Тож вже 30 травня в харківському дельфінарії відбудеться перша вистава. Серед інших розважатимуть відвідувачів дельфіни Міша та Геша. Як кажуть в дельфінарії, імена морським тваринам давали задовго до знайомства з харківськими посадовцями.

«Добкін і Кернес допомагати при будівництві. Вони виділили землю. Але ніхто їх не купував. Геша і Миша були набагато раніше, аніж запланували будівництво дельфінарію у Харкові. Це такий збіг. Харківський дельфінарій фактично є філіалом Одеського дельфінарію, і вони (дельфіни) там жили, і тепер переїхали сюди», – каже Сергій Лазоренко.

Міська влада спочатку планувала, що вхід до дельфінарію буде через зоопарк. Тоді батькам із малечею довелося б платити двічі: і за вхід до зоосаду, і потім ще за відвідування дельфінарію. Втім згодом концепція змінилася, і тепер потрапити до будинку дельфінів можна просто з саду Шевченка, з боку відомого усім харків’янам Каскаду. У подальшому планується сюди ж перенести і центральний вхід до зоопарку, перед яким побудують морський театр.

Вартість квитка до дельфінарію вже відома: від 50 до 80 гривень, дітям до п’яти років вхід безкоштовний. А за задоволення поплавати із дельфінами доведеться викласти чотириста гривень. Такою високою ціну зробили навмисно, кажуть в дельфінарії, щоб не перетворювати це на конвеєр, бо дельфіни від спілкування з людиною емоційно втомлюються.

(Харків – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG