Доступність посилання

ТОП новини

Уряд доручив зупинити на місяць ліцензії гральних закладів


Кабінет Міністрів доручив Міністерству фінансів й обласним державним адміністраціям призупинити дію ліцензій всіх гральних закладів із 8 травня до 9 червня для забезпечення їхньої комплексної перевірки. Відповідне розпорядження ухвалили на позачерговому засіданні уряду.

Згідно з розпорядженням, Міністерству з надзвичайних ситуацій, Державному комітету із промислової безпеки, охорони праці й гірничого нагляду та іншим контролюючим органам доручили провести комплексну перевірку гральних закладів.

Кабмін також доручив правоохоронним і наглядовим органам протягом цього періоду провести перевірку охорони праці в цих закладах і забезпечити моніторинг дотримання ними режиму роботи.

У ніч на 7 травня 9 осіб загинули й 11 шпиталізовані через пожежу в залі гральних автоматів компанії «Метро Джек Пот» у Дніпропетровську. У прокуратурі Дніпропетровської області пізніше заявили, що кількість загиблих збільшилася до 10, бо ще одна людина померла у лікарні.

Сьогодні у першій половині дня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що уряд планує схвалити зміни до законодавства, якими буде визначено, що казино та інші гральні заклади потрібно вивести за межу міста. А 12 травня Верховній Раді запропонують розглянути відповідний законопроект.

За словами Юлії Тимошенко, вона має намір обговорити з Президентом можливість оголошення жалоби в Україні у зв’язку з трагедією в Дніпропетровську.

Причиною загибелі людей у Дніпропетровську голова уряду назвала зневажливе ставлення до правил пожежної безпеки.

«Я думаю, що всім вже відомо про деталі трагедії. Проте я хочу сказати, що люди не змогли врятуватися з однієї простої причини – там був один вхід і один вихід. Таким чином, абсолютно зрозуміло, що якби були дотримані правила пожежної безпеки, такої кількості жертв і потерпілих не було б», – сказала Прем’єр-міністр.

Ющенко дав термінові доручення у зв’язку з трагедією в Дніпропетровську

Президент Віктор Ющенко доручив провести перевірки розважальних закладів у зв’язку з трагедією в залі гральних автоматів у Дніпропетровську, а також невідкладно розглянути в парламенті відповідні законопроекти.

Як повідомляє прес-служба глави держави, він дав низку термінових доручень керівникам областей, Криму, Києва та Севастополя.
Віктор Ющенко наголошує, що у разі виявлення порушень, необхідно невідкладно призупинити роботу відповідних закладів.

Про виконання доручень глава держави просить доповісти в тижневий термін.

Крім того, Президент просить Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко невідкладно разом із місцевими адміністраціями та органами місцевого самоврядування створити комісії та здійснити перевірки дотримання гральними закладами правил техніки безпеки і ліцензійних умов.

Одночасно глава держави звертає увагу прем’єра на недостатню реакцію уряду на його звернення від 8 грудня 2008 року щодо недосконалості чинної нормативно-правової бази регулювання грального бізнесу в Україні та відсутності дієвого контролю з боку держави у цій сфері. Президент просить невідкладно додатково ініціювати перед Верховною Радою внесення необхідних змін і доповнень до чинного законодавства України.

У листі до спікера парламенту Володимира Литвина Віктор Ющенко наголошує, що трагедія у Дніпропетровську зобов’язує владу вжити «рішучих і невідкладних заходів щодо врегулювання питань функціонування грального бізнесу».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG