Доступність посилання

ТОП новини

Ужгородські акушери звинувачують керівництво у схилянні до хабарництва


Ужгород – Скандал в Ужгородському пологовому будинку: акушери-гінекологи заявляють, що головний лікар схиляє їх до хабарництва. Про це вони заявили на прес-конференції. Лікарі кажуть, від них вимагають збирати по 20 тисяч доларів США й віддавати керівництву. Однак вони на це не згодні. Головний лікар усе заперечує.

Допекло. Так кажуть лікарі міського пологового будинку, коли вийшли на прес-конференцію. Зізнаються, що за пологи нерідко вдячні пацієнтки їм віддячують, і вони справді приймають чи кошти, чи подарунки, але ніколи не вимагають за пологи грошей. Проте зараз до відвертого хабарництва акушерів-гінекологів змушує головний лікар Ужгородського міського перинатального центру, якого призначили три місяці тому. Він нібито викликає кожного спеціаліста з досвідом і вимагає, щоб той приносив щомісяця гроші, які має отримувати за кожні пологи.

Лікар Руслан Федько зазначає: «Була озвучена вимога класти на стіл головному лікарю майже 20 тисяч доларів на місяць. Із нас, лікарів, намагаються зробити колядників-засівальників. На нового головного лікаря ми покладали великі надії, чекали системних змін, покращення нашої діяльності. Натомість прозвучала вимога, що кількість пологів повинна бути помножена на певну суму грошей і покладена йому на стіл».

Лікарі кажуть, ужгородський міський перинатальний центр виконує роль обласного, бо на рівні області пологового будинку немає. Тому Ужгородський приймає всіх породіль із важкими пологами, в ньому зібрані найкращі фахівці. Не секрет, що й потрапити сюди на роботу дуже престижно. Проте акушери-гінекологи стверджують, що кадрові зміни у міському перинатальному центрі за останні 3 місяці проводяться тільки за гроші: хто більше заплатить, того й призначають.

«Призначаються два лікарі на одну посаду і потім з обох лікарів одночасно вимагаються гроші. Хто більше заплатить – того призначають на посаду», – каже заступник головного лікаря Анатолій Куцина.

Головний лікар звинувачення відкидає, а мер наразі мовчить

Головний лікар пологового будинку Володимир Симулик усі звинувачення відкидає. Він каже, що прийшов до пологового будинку, щоб навести в ньому порядок. При цьому обіцяє, що лікарів, які сьогодні виступили проти нього, не звільнить, бо вони є хорошими спеціалістами. Проте покарати їх обіцяє. «Я подам на них до суду за наклеп!» – заявив пан Симулик.

Наразі ситуація зайшла в глухий кут. У вівторок відбулися збори колективу, на якому зібрали понад 100 підписів під зверненням до міського голови із проханням втрутитися, дослухатися до вимог колективу, створити нормальні умови для його роботи. Рядові акушери-гінекологи також вимагають змінити головного лікаря. Проте реакції від міського голови Ужгорода, в компетенції якого такі призначення, поки що немає.

(Ужгород – Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG