Доступність посилання

ТОП новини
12 квітня 2021, Київ 01:06

ЄС може дозволити поновлення контролю на «шенгенських» кордонах


Європейська Комісія розглядає можливість дозволити країнам-членам Євросоюзу відновлювати в певному обсязі прикордонний контроль на внутрішніх кордонах, скасований відповідно до Шенгенських домовленостей, заявив у неділю голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

У листі до прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі і президента Франції Ніколя Саркозі він заявив, що такий дозвіл буде можливий із метою боротися з нелегальною імміграцією.

Із таким проханням Італія і Франція звернулися раніше до Єврокомісії після суперечки між ними через тисячі мігрантів із Північної Африки, які, отримавши надані Італією тимчасові дозволи на перебування, вирушили потягами до Франції, але були перепинені на кордоні. Відтак обидві країни звинуватили одна одну в порушенні духу Шенгенських домовленостей. Італія вважала, що Франція не мала права влаштовувати прикордонний контроль, Франція говорила про зловживання Італії з дозволами для мігрантів, які чинні в усіх «шенгенських» державах.

За Шенгенськими домовленостями, які нині є частиною договору про Європейський Союз і метою яких є ліквідація прикордонного контролю на внутрішніх кордонах, країни-учасниці можуть тимчасово поновлювати такий контроль у деяких випадках, але це право вельми обмежене.
XS
SM
MD
LG