Доступність посилання

ТОП новини

Музичні прем’єри столичного травня


Перший Всеукраїнський конкурс камерних оркестрів «Прем’єр оркестр»

Рівне – Переможця Першого всеукраїнського конкурсу камерних оркестрів «Прем’єр оркестр», який відбувається у концертному залі столичного «Прем’єр-паласу», визначить сьогодні авторитетне міжнародне журі. У фінал вийшли три оркестри з Рівного, Донецька і Львова.

«Мелодія» Мирослава Скорика, один із обов’язкових творів програми, відібрана не випадково. Оцінити рівень виконавської майстерності херсонців і рівнян, львів’ян і донеччан на прикладі цього твору може сам автор, який є членом журі. Цей твір є одним із найбільш показових у сенсі слов’янської, української музики, каже голова журі, відомий російський композитор Антон Шароєв.

У далекому 63-му саме Антон Шароєв створив перший Київський камерний оркестр, згодом у Тюмені заснував єдиний в Росії камерний оперний театр «Piccolo», серед учасників якого чимало українців. Сьогодні ж у Києві відбувається те, чого останнім часом не змогли зробити в Росії, там просто не знайшлося меценатів для подібних некомерційних конкурсів, каже Антон Шароєв. В Україні ж, із превеликим задоволенням відзначив голова журі, нині прокинувся інтерес до класики:

«Сьогодні ця музика вихлюпнулась по всій Україні, географія представлених колективів для мене дивовижна... А такий конкурс організувати в той час, коли світ сколихнула криза, дуже складно, але дирекція готелю і Київська філармонія знайшли таку можливість. І ця благодійність, яку здійснюють ділові люди України, – це чудове явище... Я отримую величезне задоволення і від того, що створене міжнародне журі, до якого увійшли видатні музиканти Мирослав Скорик і Євген Станкович, високий професіонал зі Швейцарії і польський диригент... А унікальне явище тут – участь у конкурсі камерного оркестру сухопутних військ України».

Ще один міжнародний музичний сюрприз

Варто зауважити, що змагання серед камерних колективів і виконавців в Україні не проводилися з 93-го року, а конкурсу виключно камерних оркестрів в Україні досі ще не було. Тому, як сподіваються організатори дійства, його проведення має стати своєрідним проривом, новацією, яка викличе інтерес професіоналів та слухачів і підніме на нову висоту оркестрове камерне виконавство в Україні.

Будівля Національної філармонії України у Києві
Фіналістами конкурсу, які змагатимуться за перше місце, стали оркестри Рівненської філармонії, Львівської музичної академії та молодіжний камерний оркестр «Ars nova» з Донецька.

Учасники конкурсу змогли не лише показати свою майстерність, а й відвідати концерт видатного композитора сучасності Гії Канчелі, твори якого учора на сцені концертного залу разом з оркестром Романа Кофмана виконував не менш видатний скрипаль Гідон Кремер.

«Я щасливий бути знову в Києві, у мене з Києвом пов’язано дуже багато теплих спогадів, і бачити цей колонний зал, чути тишу й відчувати концентрацію на музиці творів мого близького друга Гії Канчелі – це велика радість…».

Гія Канчелі відзначив високу виконавську майстерність віолончелістки Гієдре Дірванаускайте та вібрафоніста – українця Андрія Пушкарьова, котрі грають у «Кремераті Балтиці». Не менш сенсаційною була «Світла печаль» Канчелі, присвячена дітям, загиблим у війнах. Її бездоганно виконав дитячий хор «Щедрик» під керівництвом Маріанни Сабліної. І наостанок – гумористична «Eine Kleine Daneliada», де звучать чудові теми фільмів Георгія Данелії.

А незабаром на українського глядача чекатиме ще один міжнародний музичний сюрприз – опера Євгена Станковича «Сільське життя» на слова Бориса Олійника, яку береться ставити Антон Шароєв.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG