Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині хочуть створити сміттєзвалище для «токсичних цінних паперів»


Німеччина – Уряд Німеччини представив свою концепцію захисту банківської системи країни від краху. Ця концепція передбачає створення так званого «Bad Bank», тобто, поганого банку, в якому приватні кредитно-фінансові інститути могли б складувати свої цінні папери, що втратили вартість.

Приватні банки, на думку німецького уряду, повинні мати можливість позбавитися так званих «токсичних цінних паперів». Ідеться про папери, які внаслідок фінансової кризи втратили свою вартість, але досі перебувають на балансі банку.

Кредитно-фінансовим інститутам планується дозволити створити спеціальні фонди-смітники, де можна було б зберігати знецінені активи або активи з великим рівнем ризику, які вони купили, але не можуть більше продати.

Банки зможуть «купувати час»

Оскільки гарантію на ці активи в подальшому видає держава, банк позбувається таким чином боргів і в нього знову з’являються гроші для кредитів, скажімо, для підприємців. Отже, банк може продовжити нормальну роботу. «Токсичні папери» зберігатимуться в Bad Bank до повної стабілізації ринку. Якщо ж їхня ринкова вартість, попри все, не повернеться повністю, тоді банк, якому вони раніше належали, повинен виплатити державі різницю між актуальною вартістю і вартістю, за якою вони свого часу були куплені. У довгостроковій перспективі ризик збитків залишається за банками.

Як пояснив федеральний міністр фінансів Німеччини Пеер Штайнбрюк, така модель захищає платників податків і водночас дозволяє банкам покращити звіти про свою діяльність. За його даними, загалом у німецьких банках зараз зберігається «токсичних активів» на загальну суму від 180 до 190 мільярдів євро. Усі цінні папери й хочуть перевести до «поганих банків». Пропонується надати кредитно-фінансовим інститутам до 20 років часу, щоб розплатитися за свої борги й компенсувати втрати. Міністр відомства канцлера Томас де Мезьє порівняв таку модель із «купівлею часу», який отримують банки для виконання своїх нормальних завдань.

Ліві пропонують націоналізацію

Очікується, що законопроект буде ухвалений у Бундестазі ще до літніх парламентських канікул. Фракції соціал-демократів, а також християнських партій, які утворюють велику коаліцію, вже заявили, що підтримають таку ідею.

Критика пролунала з боку Лівої партії. Один із її лідерів Оскар Лафонтен вважає, що за збитки повинні розплачуватися ті, хто в останні роки мав прибутки. Він виступив за націоналізацію банків.

(Німеччина – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG