Доступність посилання

ТОП новини

П’ять днів «Музики молодих»


Київ – 15 травня симфонічним концертом у Національній музичній академії України відкриється ХІ Міжнародний форум «Музика молодих». Триватиме фестиваль п’ять днів.

У всі часи музика молодих відзначалася зухвалістю й експериментом, а її автори зазнавали часом нищівної критики. В Україні вже 22 роки існує фестиваль, де звучить виключно музика молодих. Організаторами Форуму, який відбувається що два роки, є Національна спілка композиторів України та Міністерство культури й туризму України.

На цьогорічному, ХІ фестивалі будуть представлені твори понад 50 молодих авторів з України, Росії, Польщі, Білорусі, Азербайджану та Ізраїлю. Але відкриється Форум Симфонією класика української музики ХХ століття Левка Ревуцького. Свою дипломну роботу, симфонію, Ревуцький написав теж молодим: у віці 27 років. Її виконання музиканти присвячують 120-річчю від дня народження видатного композитора.

Як сказав музичний директор фестивалю, композитор Богдан Кривопуст, одне із завдань – продемонструвати неперервність традицій: «Подібні форуми є у багатьох країнах розвиненої культури, в Україні це є єдиний захід, котрий презентує музику молодих. У цьому полягає його унікальність. Ми показуємо з різних сторін музику молодих композиторів, як традиційну, так і нетрадиційну, електрону і акустичну, як з етнічними елементами, так і суто академічного направлення».

У рамках фестивалю пройде зустріч композиторів різних поколінь: творчий полілог вестимуть відомий польський композитор Александр Ласонь.

В одному з концертів, що має назву «Етносучасність», академічні інструменти об’єднаються з автентичними іранськими (тар, уд, ней, ситар), таїландськими (сарод, томбак, кен) та інших народів. Цікавою обіцяє бути презентація електроакустичних композицій. Під час Форуму відбудеться конкурс на кращу композиторську роботу. Оцінювати твори будуть слухачі шляхом голосування.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG