Доступність посилання

ТОП новини

«Тамільські тигри» оголошують кінець чвертьвіковій війні


Інтернет-сайт Tamilnet, що висловлює думку сепаратистського войовничого угруповання народу тамілів на Шрі-Ланці «Тигри визволення Таміл-Іламу», навів у неділю слова речника повстанців, що їхня збройна боротьба дійшла «гіркого кінця».

Повстанці вирішили, що їхня зброя має «замовкнути», щоб урятувати їхній народ, заявив, за цим повідомленням, речник.

Президент Шрі-Ланки Магінда Раджапакса ще в суботу оголосив про перемогу над повстанцями й заявив, що урядова армія завдала їм «воєнної поразки».

Представник шрі-ланкійської армії в неділю заявив, що все цивільне населення, яке опинилося в зоні останніх боїв, «врятоване» й евакуйоване.

За словами речника армії, в неділю бої ще тривають за останні кількасот квадратних метрів території, де розташовані вогневі позиції і бункери повстанців. Із наступом армії повстанці по черзі підривають себе в цих бункерах, і нині там триває операція зачистки, додав він у неділю вдень.

Представник військових також повідомив, що лідерів повстанців досі не виявили і відтак вважають, що вони перебувають на цьому останньому клаптику повстанської території й найближчим часом будуть захоплені.

Останніми місяцями армія Шрі-Ланки здійснила успішний широкомасштабний наступ на контрольовані раніше повстанцями землі на півночі країни й, як виглядає, довела їх до остаточної поразки. При цьому з зони боїв були змушені втекти понад 100 тисяч мирних мешканців, іще десятки тисяч не отримали такої змоги.

Тепер оглядачі побоюються, що повстанці можуть повернутися від прямих бойових дій до терористичних актів із закладаннями вибухівки чи з використанням смертників із вибухівкою на тілі. Саме «Тигри визволення Таміл-Іламу» свого часу винайшли «пояси смертника», в яких нападники пробираються до місця вибуху й підривають їх на собі; пізніше цю тактику перейняли від них інші численні терористичні організації.

Угруповання «Тигри визволення Таміл-Іламу» від 1983 року з деякими перервами вело збройну боротьбу за незалежність півночі й сходу Шрі-Ланки, де живе переважно народ тамілів, і створення там тамільської держави на засадах соціалізму. Унаслідок цієї боротьби загинуло понад 70 тисяч осіб.

Це угруповання вважають терористичним у більш як 30 країнах, зокрема, у ЄС і США.

Шрі-ланкійські таміли становлять менш як 14 відсотків населення країни. Найбільшою етнічною групою в Шрі-Ланці є сінгали, яких майже 74 відсотки.
XS
SM
MD
LG