Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську презентували «Шевченкіану Богдана Лепкого»


У Народному домі обласної «Просвіти» в неділю відбулася презентація книги «Шевченкіана Богдана Лепкого», виданої у видавництві «Грань» обласного Клубу української інтелігенції імені Богдана Лепкого, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Це вже друга книга з цієї серії. Першою був «Життєпис Тараса Шевченка» Богдана Лепкого, виданий у 2004 році.

Автор «Мазепи» написав про Кобзаря дуже багато: у другій книзі зібрані фрагменти з повісті Богдана Лепкого «Казка мойого життя», вірші, присвячені Кобзареві, наукові дослідження, статті, виступи. Окремий розділ – лепкознавці про вклад одного письменника у вивчення творчості іншого.

Приміром, у поетичній Шевченкіані Богдана Лепкого – 11 віршів, які були видані окремою книжечкою у 1911 році і цікаві ще тим, що до кожного вірша є пояснення автора.

Ця поетична збірочка та одна з брошур факсимільні, є бібліографічною рідкістю. Інші твори і виступи адаптовані до сучасного правопису.

Загалом на підготовку цієї книги до друку пішло шість років. Упорядник – президент обласного Клубу української інтелігенції імені Богдана Лепкого кандидат технічних наук Уляна Скальська.

Презентацію «Шевченкіани Богдана Лепкого» приурочено до 148-ї річниці перепоховання Кобзаря.

У видавництві «Грань» підготовлено також «Франкіану…» і «Шашкевичіану Богдана Лепкого».

Клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого створений в Івано-Франківську 15 років тому задля культурно-просвітницької, науково-пошукової, видавничої роботи, а насамперед – задля повернення з забуття імені і творчості письменника Богдана Лепкого.
XS
SM
MD
LG