Доступність посилання

ТОП новини

Чи можна відродити Межигірський монастир?


Дзвінкова криниця

Київ – Сьогодні Міжнародний день музеїв. Редакція журналу «Музеї України» напередодні звозила журналістів в село Нові Петрівці, що під Києвом, оглянути місцеві пам"ятки. Насамперед організатори поїздки показали Дзвінкову криницю, що поблизу нині зруйнованого легендарного Межигірського Спасо-Преображенського монастиря.

За даними преси, десь на території Міжгір’я розташована, чи то ще будується, дача лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Іван Вікован, директор музею «Битва за Київ», що також у Нових Петрівцях, зазначив: «Не зруйнували ні Янукович, ні влада, було зруйноване в 1934-35 році. За цим парканом господарські будови. Там є теплиці для вирощування квітів і більше нічого немає».

Але крім квітів за парканом є і павичі, голоси яких постійно було чути навіть біля Дзвонкової криниці. І вже на прес-конференції Іван Віктован, на запитання Радіо Свобода, чи є якась перспектива відродження Межигірського монастиря, відповів: «Перспективи, будемо прямо говорити, немає. Тому що ця земля, 138 гектарів, останнім часом передана іншій організації, і вона вже приватизована. А 8 гектарів, які є у віданні Віктора Федоровича Януковича, – це в оренді».

На місці монастиря будується розважальний центр

Трошки світла на ситуацію в Міжгір’ї пролила депутат Вишгородської районної ради Ірина Побідаш: «У даний час земельна ділянка, там де Межигірський Спас був, частина її, більше 100 гектарів, належить юридичній особі, фірмі «Танталіт». Там зараз будується величезний розважальний комплекс. Наскільки мені відомо, то буде загальний доступ, всіх охочих. Це буде рекреаційна зона. Зможуть відпочивати хто завгодно, але це вже не державні землі, а землі приватні».

Ірина Побідаш зазначила, що вона як депутат райради не може потрапити за паркан. А виконувач обов’язків голови Новопетрівської сільради Радіон Старенький повідомив, що будівельники розважального комплекту на території Міжгір’я дечим допомагають і селу.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG