Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко – типова представниця першої хвилі капіталістів (європейська преса)


Прага – Поряд з розчаруваннями щодо фіналу пісенного конкурсу «Євробачення» європейська преса пише і про звичні вже розчарування в українській політичній еліті. Зокрема, у пресі звертають увагу не лише на мізерні політичні шанси українського Президента Віктора Ющенка на наступних виборах, але й прогнозують подальше загострення політичного протистояння між колишніми соратниками часів Помаранчевої революції.

Британська «Ґардіан» розповідає, як московська міліція, паралельно з охороною фіналу «Євробачення», переслідувала учасників московського гей-параду в «гарних садах Московського університету». Газета також інформує, що московські стражі порядку затримали на Горобиних горах у центрі Москви «британського захисника сексуальних меншин Пітера Теттчела і потім відпустили його під тиском британського посольства в Москві». «Ґардіан» вважає, що, незважаючи на безпрецедентну суму, витрачену владою Росії на фінал «Євробачення» у сумі 24 мільйони євро, Європа розчарувалася не лише у «блідості» фіналу, але й у можливостях Росії щодо дотримання прав сексуальних меншин. А німецька «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ» порівнює фінал «Євробачення» у Москві з фіналом 2005 року у Києві і вважає, що українці були не лише гостиннішими, але й краще подбали про інформацію для гостей фіналу, аніж це спостерігалося у Москві. Німецька газета називає московський фінал «Євробачення» «недружелюбним», «похмурим» і характеризує арену СК «Олімпійський, як «фортецю», де панувала скутість і «холодність». Московська газета «Комерсант» відзначила, що, окрім конкурсу пісні, московське «Євробачення» залишило у пам’яті його гостей відбиток про Росію, що «це щось дуже велике, напхане грошима». Газета мала на увазі величезні, рекордні витрати Росії у сумі понад 20 мільйонів євро, про що наступний господар фіналу Норвегія «не може і мріяти». Газети також пишуть про рекордну кількість голосів переможця, норвезького Рибака (з білоруським корінням), і розчарування росіян в українській співачці Анастасії Приходько, якій, як пише лондонська «Обзервер», не допоміг і «батько-мільярдер».

Російська «Нєзавісімая Ґазєта» прогнозує, що у понеділок на нараді у Президента «планований скандал» зі ймовірними вимогами до Юлії Тимошенко переглянути газові угоди з Росією та випрацювати шляхи вирішення проблеми з фінансовою заборгованістю «Нафтогазу України». Російське видання вважає, що «на атмосферу сьогоднішньої наради впливає і загальне економічне становище України», яке колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник характеризує, як катастрофічне, що «може закінчитися погано» для країни. Ще одна московська газета, «Комерсант», інформує, згідно зі своїми джерелами, що у понеділок Віктор Ющенко звільнить свого голову Секретаріату, «головного політичного стратега Президента», Віктора Балогу. «Експерти вважають цей крок Віктора Ющенка початком його передвиборної кампанії»,– стверджує московське видання.

Та ж сама «Ґардіан» дає виклад інтерв’ю українського Прем’єра Юлії Тимошенко з коментарями Джонатана Стіла. У них, насамперед, звернута увага на політичний оптимізм Тимошенко і впевненість у перемозі її політичної сили на наступних президентських виборах. Лише одна біда хвилює нині Тимошенко, як пише Стіл: як подолати вал економічних проблем України. Тут виділяться категорична впевненість українського Прем’єра у тому, що «газова суперечка полагоджена з Москвою остаточно». Газета наголошує, що «нині Тимошенко є улюбленицею Кремля» і далі відзначає, що «український Прем’єр є типовою представницею першої хвилі капіталізму останніх місяців існування СРСР», яка заробила свої «багато мільйонів доларів» на імпорті російського газу. «Ґардіан» також не виключає, що Юлія Тимошенко домовиться з лідером Партії регіонів Віктором Януковичем про розподіл влади і, на догоду останньому, відмовиться від ідеї вступу України до альянсу, що, як наголошує газета, «викличе захоплення Кремля». «Ґардіан» наводить думку Тимошенко про низький рівень довір’я населення України до НАТО і те, що «держава не може існувати у вакуумі безпеки».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG