Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровський депутат позивається до уряду через втрату Євро-2012


Депутат Дніпропетровської міськради Загід Краснов подав позов до суду на Кабінет Міністрів через програш міста у змаганні за Євро-2012. Він вимагає від уряду виконати зобов’язання щодо бюджетного фінансування робіт, проведених до Чемпіонату, а це близько 1 мільярда гривень.

«Президент і уряд відмовились надати УЄФА державні гарантії реконструкції Дніпропетровського аеропорту. Незрозуміло, чим керувалися державні мужі, коли всім іншим містам давали такі гарантії, а Харкову й Донецьку навіть виділяли гроші на заходи з благоустрою», – пояснив причину подання позивач.

Крім того, від Кабміну депутат зажадав публічних вибачень за невиконання обіцянок, даних жителям міста.

За словами Загіда Краснова, дніпропетровці стали заручниками «кулуарно-політичних» і «корупційних» ігор, а ситуація з втратою Євро-2012 ще раз показала, що місто не має серйозного лобі у вищих ешелонах влади.

«Дніпропетровськ – єдине місто країни, яке є донором державного бюджету. Таким чином, якщо питання не вирішиться на користь Дніпропетровська, то за наші гроші будуть розвиватись інфраструктура Харкова, Донецька та Львова, останній – взагалі дотаційне місто. Нашим коштом збудують дороги, вокзали, готелі й аеропорти, нашим коштом зросте рейтинг цих міст», – заявив депутат.

УЄФА 13 травня на засіданні в Бухаресті визначила міста, в яких пройдуть матчі фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу. У Польщі містами-господарями визначені Варшава, Познань, Вроцлав і Ґданськ. Серед українських міст затверджений тільки Київ; Донецьк, Львів і Харків іще зберігають шанси прийняти матчі Чемпіонату, якщо засвідчать прогрес до 30 листопада.

Решта міст, а саме українські Дніпропетровськ і Одеса і польські Хожув і Краків, за рішенням УЄФА, не розглядатимуться у майбутньому як основні або резервні і вибули зі змагання за право приймати матчі Євро-2012.

XS
SM
MD
LG