Доступність посилання

ТОП новини

Праві радикали в Німеччині стають більш агресивними


Німеччина -- Марш прихильників нео-нацистської партії NPD, Берлін, 1 травня 2009 р.

Берлін – У Німеччині помітно зросла кількість політично мотивованих злочинів. Такого висновку дійшло Федеральне відомство з питань захисту конституції в своєму останньому звіті. Експерти звертають увагу на більшу прихильність до насильства з боку неонацистів.

Кількість злочинів із застосуванням сили з боку правих екстремістів торік зросла в Німеччини більше, ніж на 6 відсотків, наголошується в звіті Федерального відомства з охорони конституції.

За інформацією правоохоронців, у минулі роки утворився автономний блок, що нараховує від 400 до 500 неонацистів, які цілеспрямовано влаштовують бійки під час демонстрацій. Такий розвиток спонукав федерального міністра внутрішніх справ Німеччини Вольфґанґа Шойбле винести питання боротьби з правим екстремізмом у центр уваги під час зустрічі зі своїми колегами з федеральних земель.

Праворадикальну НДПН поки що не заборонятимуть

Водночас міністр не погоджується знову розпочати процес заборони правоекстремістської Націонал-демократичної партії Німеччини. Через формальності перша спроба заборонити цю політичну силу кілька років тому провалилася.

На думку Шойбле, потрібних передумов для цього бракує і зараз: «Якщо таких передумов немає, тоді ми не будемо вдруге розпочинати процедуру заборони. Це розумний крок, і про це важливо пам’ятати в боротьбі з особливо огидною НДПН», – сказав міністр. Він вказав на занадто великий ризик: якщо процес знову провалиться, тоді спроба заборони перетвориться на рекламну компанію для правих радикалів.

Федеральне відомство з охорони конституції також підтвердило, що загроза для Німеччини надходить і від ісламських терористів. Експерти говорять навіть про «нову якість» такої загрози. Минулими місяцями терористи вперше оприлюднили свої погрози німецькою мовою, адресувавши їх безпосередньо Німеччині. «Передусім це наша активність в Афганістані, де ми допомагаємо людям жити в безпечніших умовах, в умовах правової держави. Для ісламістів – це, як сіль на рану», – сказав Шойбле.

Особливе занепокоєння правоохоронців викликає той факт, що в терористичних таборах в афгансько-пакистанському регіоні частіше можна зустріти німців, які прийняли іслам, і мусульман, котрі виросли у ФРН. Вже незабаром у Німеччині планується притягати до кримінальної відповідальності за проходження підготовки в такому таборі. Відповідний законопроект вже направлено до Бундестагу.

Найбільше в Німеччині шпигують росіяни й китайці

У звіті Федерального відомства з охорони конституції згадується й про шпигунську діяльність на території Німеччини інших держав. У зв’язку з цим передусім називаються Росія та Китай.

За підрахунками Робочого товариства з безпеки економіки, щорічно від економічного шпигунства німецькі фірми зазнають збитків на суму в щонайменше 20 мільярдів євро. Найбільше шпигунів цікавить інформація про такі орієнтовані на нові технології галузі, як машинобудування, автомобільна промисловість, фармацевтика, виробництво техніки для використання сонячної енергії та аеронавтика.

(Берлін – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG