Доступність посилання

ТОП новини

У Львові забракло творчих ідей для проекту пам’ятника Богданові-Ігорю Антоничу


Львів – У Львові завершився бліц-конкурс на кращий проект пам’ятника відомому українському поетові Богдану-Ігорю Антоничу з нагоди 100-літнього ювілею поета, який відзначатимуть 5 жовтня цього року. За визначенням мистецтвознавців, серед представлених робіт немає жодного проекту, що відображав би багатство поетичного світу Антонича, який жив і творив у Львові.

Представлні проекти
монументу
Богдану-Ігорю Антоничу
У галереї «Гердан» представлені 6 проектів пам’ятника поетові і кожен львів’янин може їх оглянути і висловити власну думку. Є меценат, який готовий профінансувати одну з визначених саме ним роботу. Однак мерія замовили ще у кількох авторів проекти пам’ятника поетові, щоб журі і львів’яни обрали найкращий.

Мистецтвознавець Юрій Бойко зазначив, що жоден із представлених проектів не може бути реалізований, бо не відтворює світ поета.

«Якщо буде не 6, а 60, то не буде жодного проекту гідного Антонича від львівських скульпторів. Це проблема нашої школи скульптури. Потрібно встановити мораторій на встановлення пам’ятників у Львові на 10-20 років, бо вони всі однакові. Є відсутність творчої ідеї», – каже мистецтвознавець.

Антонич був самітником

Мерія вирішила відмежуватись від ідеї створення пам’ятника Антоничу у Львові. Оскільки посадовці прогнозують, що ця історія завершиться скандалом, коли одна група вимагатиме виділення місця під пам’ятник, а інша заявлятиме про невдалий проект.

Василь Косів, заступник міського голови Львова, за фахом художник, сказав Радіо Свобода.

«Журі буде збиратись і думати, що робити. Чи вони є такі, що можна ставити? Ні жоден не є, на мою думку. Але результат негативний теж результат. Пам’ятник не мусить бути обов’язково реалізм, голова, руки, ноги. Пам’ять можна увічнювати різними способами», – наголошує Василь Косів.

У мерії є більше 20 заявок від різних спільнот і організацій з вимогою встановити комусь із відомих людей пам’ятник. Обговорення кожного нового проекту супроводжується скандалами. Василь Косів каже, що не варто поспішати із встановленням скульптури Богдану-Ігореві Антоничу, допоки не буде цікавого проекту.

Антонич був хрущем і жив колись на вишнях,
На вишнях тих, що їх оспівував Шевченко…


Так писав поет про себе. Він прожив лише 28 років, написав 5 поетичних книжок. В одній зі своїх поезій поет уявляв свою посмертну славу, бути самотнім, як у житті. У Львові є чимало шанувальників поетичного слова Богдана-Ігоря Антонича і більшість із них уявляють собі пам’ятник улюбленому поетові у вигляді його поетичних образів, але аж ніяк не помпезний і провінційний.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG