Доступність посилання

ТОП новини

Польська специфіка виборів до Європарламенту


Варшава – 7 червня поляки обиратимуть своїх депутатів до Європейського парламенту. Хоча передвиборча кампанія триває вже близько місяця, однак, лише тепер виборчі перегони над Віслою набувають помітного прискорення.

У передвиборчій кампанії до Європейського парламенту беруть участь понад 1300 кандидатів у 12 виборчих округах. Польщу в Європарламенті представлятиме 50 народних обранців. Отож на одне місце в депутатських лавах претендує 26 висуванців від політичних угруповань.

Великого суспільного резонансу набуло повідомлення про те, що незабаром євродепутат отримуватиме 7665 євро на місяць. Зарплата депутата польського сейму становить близько 10 тисяч польських злотих на місяць, за нинішнім курсом це близько 2200 євро.

Представники політичних угруповань запевняють, що, вносячи імена партійних лідерів до виборчих списків, вони мають намір відправити до Європарламенту найкращі кадри, а не готують партійцям чи теперішнім депутатам сейму ситі посади поза кордонами вітчизни.

Передвиборча кампанія – віддзеркалення внутрішніх проблем країни


Говорячи про перебіг виборчої кампанії, політолог із Варшавського університету, доктор Бартломєй Біскуп зазначив: «Польська специфіка євровиборів полягає у тому, що під час передвиборчої кампанії найменше згадують про те, що політичні угруповання хочуть досягти в рамках ЄС або в Європарламенті, а найбільше – про різні аспекти поточної внутрішньої політики . Передвиборча кампанія є віддзеркаленням того, що відбувається в країні».

Опозиційні партії звинувачують уряд у тому, що він на форумі Євросоюзу вживає недостатніх заходів для боротьби з кризою в країні. Прем’єр Дональд Туск у відповідь заявив, що, завдяки субсидіям ЄС економіка Польщі все-таки вистояла проти наступу світової кризи.

«Ще одна специфічна риса цієї кампанії, – каже політолог Бартломєй Біскуп, – полягає у тому, що вона скерована на масову публіку. Особливо широко нині в політичній сфері використовують інтернет-мережу. Через те зміст виборчих повідомлень, адресованих масовому користувачеві, має бути максимально спрощеним. Такі вимоги нам ставлять сучасні ЗМІ. Причиною того явища є факт, що виборчі округи за територією великі, й нікому з кандидатів просто не під силу поспілкуватись віч-на-віч із великим колом виборців».

Кандидати до Європарламенту, однак, запевняють, що вони активно на місцях працюють з електоратом.

Заступник голови Європарламенту Марек Сівєц заявив: «Відвідую багато населених пунктів на території мого виборчого округу. Разом із друзями під час передвиборчих мітингів спілкуємось із тисячами людей. Головне, що учасники мітингів зацікавлені проблемами Євросоюзу».

Проте, для кандидатів, що не посіли чільних місць у виборчих списках, самі лише мітинги не дають реальних перспектив, каже кандидат до Європарламенту Павел Залевський.

«У нинішніх виборах зможуть засвітитись лише ті кандидати, котрі підкоряються вимогам, що їх ставлять теле- та радіоканали. Недостатнім для виборчого успіху проводити зараз лише прес-конференцію, розумно говорити до людей», – підсумував Павел Залевський.

(Варшава – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG