Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2018, Київ 19:59

Путін радить читати щоденники Денікіна, який «не мислив Росію і Україну розділеними»


Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін порадив журналістам прочитати щоденники генерала Антона Денікіна, який не мислив Росію і Україну розділеними.

Як передає РІА «Новости», Путін в неділю поклав квіти до надгробків могил російських емігрантів, чий прах нещодавно було перевезено в Росію: письменника Івана Шмельова, філософа Івана Ілліна і генерала Антона Денікіна. Після бесіди з архімандритом Тихоном, який супроводжував главу уряду по кладовищу Донського монастиря, Володимир Путін підійшов до журналістів.

«Ви не читали щоденники Денікіна?», – звернувся він до представників ЗМІ.

«Обов'язково прочитайте! Там у нього є міркування про велику і малу Росію, Україну. Він говорить, що нікому не має бути дозволено втручатися у відносини між нами, це завжди було справою самої Росії!», – сказав прем'єр.

Архімандрит Тихон повідомив журналістам, що Володимир Путін під час бесіди з ним розповів, що читання щоденників Антона Денікіна повністю змінило його ставлення до цього генерала, змінило «бачення Денікіна в історії».

«Володимир Путін пригадав, як він читав мемуари Антона Денікіна, в яких той говорить, що при всьому своєму нетерпимому ставленні до радянської влади, навіть думати про розчленовування Росії – це вже злочин», – зазначив архімандрит.

«Однією з головних думок праць і політичної діяльності Антона Денікіна було недопущення розчленовування Росії, особливо коли йдеться про малоруську землю – Україну. Злочин – це якщо хтось тільки починає говорити про розділення Росії та України, навіть коли про це говорять учасники білого руху або іноземці. До таких ідей генерал був абсолютно нетерпимим», – процитував архімандрит Володимира Путіна.

Прем'єр-міністр Росії також зазначив, що саме генерал ввів такий термін як «балканізація Росії» – ті геополітичні тенденції, які, як він передбачив, «виявляться після революції і Великої Вітчизняної війни».

Архімандрит нагадав, що дочка Антона Денікіна подарувала Володимиру Путіну шашку свого батька.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG